Новини » Політика 15 березня, 2019, 10:28
Це зловживання правом, – Парубій про нову «тактику» затягування розгляду «мовного» закону

Керівників парламентських фракцій закликали не зловживати правом та обмежити кількість ініціатив оголошення реальних перерв у роботі Верховної Ради.

Про це, відкриваючи ранкове засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявив голова ВРУ Андрій Парубій.

Спікер нагадав про перебіг розгляду «мовного» закону учора, 14 березня, коли окремі фракції двічі вимагали оголошення реальних перерв у роботі Ради, і з огляду на це головуюча перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко учора була змушена достроково завершити вечірнє засідання.

«Учора ми стали свідками, на мою думку, зловживання правом, коли двічі протягом дня були взяті реальні перерви під час розгляду важливого закону про мову. Я детально з’ясовував цю позицію і хочу сказати, що вважаю це зловживанням правом. Хочу наголосити, що голова може оголосити перерву до 30 хвилин. А це може бути і 5, і 10, а не 30-ть», – зазначив Андрій Парубій.

Спікер звернувся до голів фракцій із закликом обмежитися із ініціативами оголошення реальних перерв у роботі Ради. Андрій Парубій повідомив, що обмежуватиме такі ініціативи до 5-10 хвилин.

«Можна прийти і виступити із трибуни, але брати реальні перерви – це безпідставне затягування розгляду закону про мову», – заявив Андрій Парубій.

Після того він запросив на трибуну представників фракцій Опоблоку та Радикальної партії для оголошення заяв.

Додамо, сьогодні у ВРУ відбудеться година запитань до уряду, а після того – оголошення заяв та звернень обранців і виступи у рубриці «Різне».

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло 2059 поправок.

Як повідомляли, депутати від Опоблоку, попри заклики парламентарів з інших фракцій не затягувати розгляд проекту закону, під час обговорення поправок неодноразово заявляли про начебто порушення регламенту ВРУ, погрожували зверненнями до КСУ; вимагали повернення до низки правок та оголошення перерв у роботі ВРУ.

Під час вечірнього засідання ВРУ 14 березня депутати дійшли до 490-ї поправки до законопроекту, а це менш як чверть від загальної кількості. Роботу над «мовним» законом продовжать у вівторок, 19 березня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 10:31 :38