Новини » Політика 15 березня, 2019, 11:39
Тетерук: За три сесійні тижні парламент мав би внести мовний законопроект на голосування
ZIK
ZIK

Правки, які зараз розглядає Верховна Рада щодо мовного законопроекту, в жодному разі не є «забалаболюванням». Адже триває процедура регламенту, яка не повинна дати можливості прокремлівській п’ятій колоні не проголосувати цей законопроект. Саме тому, максимум за три сесійних тижні, є імовірність, що ВР зможе таки внести законопроект на голосування.

Про це в ефірі авторського проекту Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Андрій Тетерук.

«З розгляду мовного законопроекту ми, безумовно, вийдемо переможцями і таки ухвалимо закон. Адже зараз навіть не варто говорити про те, що ми можемо його завалити, бо це надзвичайно важливий документ для нашої країни», – сказав Тетерук.

Він вважає, що парламент вже зробив дуже багато для того, щоб позбавити Україну російськомовного контенту на радіо і на телебаченні. Тому нардепи зроблять все для того, щоб держава рухалася й надалі у цьому напрямку.

«Раніше в країну «ешелонами» все сунуло з Росії для того, щоб формувати українську культуру в російськомовному середовищі. Але нам вдалося вичистити абсолютно негативний та шкідливий «закон Ківалова-Колесніченка». Тому зараз існує правовий вакуум, завдяки якому на чисте місце буде засіяно паростки української мови, які ми будемо плекати, розвивати і берегти», – наголосив він.

Він запевнив, що в жодному разі зараз не йдеться про «забалаболювання» проекту через величезну кількість правок. Адже існує процедура регламенту і депутати чітко її дотримуються.

«Ми в жодному разі не можемо пропустити розгляд кожної правки. Тому що інакше можна буде дати підстави комусь звернутися щодо порушення регламенту і таким чином скасувати цей законопроект. І це вигідно опозиції, яка є прокремлівською п’ятою колоною. Тому триває певна процедура і я вас запевняю, що ми проходили і набагато більшу кількість правок. Позаминулого року розглядали законопроект, у якому було близько 4,5 тисяч правок і нічого, зі всім впорались», – прокоментував Тетерук.

Проаналізувавши те, як відбувається розгляд правок у Верховній Раді, він вважає, що максимум за три сесійних тижні буде можливість внести законопроект на голосування.

«Не варто до цього процесу вплутувати вибори. Можливо, голосування відбудеться навіть у квітні. Все залежатиме від того, чи будуть депутати, які подавали правки наполягати на їхньому розгляді», – зазначив він.

Також він зауважив, що завдяки злагодженій роботі розгляд правок відбувається не так болісно, як це дехто собі уявляв.

«Хочу похвалити голову комітету Миколу Княжицького, громадських діячів, суспільство, нашу наукову спільноту, які доклали неймовірну кількість зусиль для того, щоб цей законопроект був якнайкраще збалансований і задовольняв би всі ідеї та потреби, які ми закладаємо у цей документ. Тому я переконаний, що Княжицький вийде також переможцем разом із всіма нами. Бо, справді, є резонансні норми, але ми щодо них знайдемо компроміс і правки, які були завалені, ми повернемо на повторне голосування і ухвалимо закон, який буде якнайкраще відповідати державі Україна», – наголосив Тетерук.

Нагадаємо, 14 березня, у Верховній Раді під час розгляду законопроекту про українську мову як державну посперечалися віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та депутат від «Опозиційного блоку» Василь Німченко. Крім того, була суперечка між опоблоківцями і депутатами з «Народного фронту», яка ледь не переросла у бійку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 16:58 :57