Новини » Політика 15 березня, 2019, 13:18
Тетерук: Після повернення з фронту у 2014 році я за три місяці вивчив українську
ZIK
ZIK

Процес переходу державних службовців на українську мову буде набагато легшим, ніж комусь здається. Адже навіть зараз представники «Опозиційного блоку», які все життя спілкувались російською, щебечуть українською, захищаючи дуже вправно свої правки у парламенті.

Про це в ефірі авторського проекту Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Андрій Тетерук.

«У нас немає в парламенті агресивної риторики щодо того, що когось треба буде «вжухнути» чи покарати після ухвалення мовного закону. Бо реалізація подібних норм цього закону буде використовуватись в останніх інстанціях», – сказав Тетерук.

Він наголосив, що мовний закон спонукатиме до його виконання. Спочатку буде попередження та прохання про те, що згідно закону треба використовувати державну українську мову. Якщо ж людина свідомо буде відмовлятись, то справді це тягтиме за собою цілу низку застосувань і механізмів, які поставлять таку особу в певні рамки.

«Мова йде про сплату адміністративних штрафів і, мабуть, буде градація. Але ще побачимо, адже триває розгляд правок», – зазначив він.

Але, за його словами, він розглядає лише вільний та добровільний перехід до використання української мови як в професійній, так і в побутовій площині.

«Я можу навести свій особистий приклад. Народився в Радянському союзі, вчився у Вінниці в військовому містечку, де українську мову навіть не обов’язково було вивчати, бо учень міг підняти руку, сказати, що батько військовослужбовець і відповідно не відповідати українською. Далі я вступив у військове училище. Але тільки після того, як я повернувся з фронту у 2014 році, свідомо вирішив, що не буду спілкуватись російською», – прокоментував він.

Він запевнив, що йому було достатньо лише три місяці для того, щоб опанувати мову. Звісно, це було не просто, але всі спочатку помиляються.

«Так, я помилявся, але мені допомагали друзі, родина, телеведучі і я в найкоротший термін опанував рідну мову і користуюсь нею абсолютно вільно. Тому весь цей процес буде набагато легшим, ніж зараз ми його обговорюємо. Ба більше, я вважаю, що цей пролонгований процес розгляду правок є дуже важливим. Тому що навіть представники «Опозиційного блоку», які все життя спілкувались російською, зараз щебечуть українською захищаючи свої правки дуже вправно. І це свідчить про те, що процес з переходом не складний», – додав Тетерук.

Також раніше Тетерук говорив і про те, що правки, які зараз розглядає Верховна Рада щодо мовного законопроекту, в жодному разі не є «забалаболюванням». Адже триває процедура регламенту.

До слова, 14 березня, у Верховній Раді під час розгляду законопроекту про українську мову як державну посперечалися віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко та депутат від «Опозиційного блоку» Василь Німченко. Крім того, була суперечка між опоблоківцями і депутатами з «Народного фронту», яка ледь не переросла у бійку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 11:08 :24