Новини » Суспільство 15 березня, 2019, 11:41
Студенти-архітектори відвідали престижний форум у Мілані
<nbsp;>

З 12 по 15 березня тридцять переможців всеукраїнського освітнього проекту «Архітектор 2019» побували в Італії. Поїздку організував благодійний Фонд Бориса Колеснікова – ініціатор проведення конкурсу для талановитих молодих архітекторів і будівельників.

Студенти профільних вишів України протягом чотирьох місяців змагалися за головний приз – візит на провідну європейську галузеву виставку Made Expo 2019. З 1 300 конкурсантів до фіналу дійшли 85; вони захистили перед експертами галузі власні дизайн-проекти. Переможцями стали 30 авторів найперспективніших розробок і отримали можливість вирушити до Мілана.

<nbsp;>

У форумі Made Expo 2019 взяли участь близько 1 000 експонентів. Більше 100 000 людей стали гостями заходу, серед них – і майбутні українські фахівці. Студенти побачили чотири спеціалізовані виставки на одному майданчику, які продемонстрували все найкраще, що може запропонувати глобальний ринок: матеріали, будівельні системи, вікна та двері, рішення для огороджувальних конструкцій, обробки, поверхні, програмне та апаратне забезпечення.

<nbsp;>

У нинішньому році учасники форуму зробили акцент на двох аспектах – міській інфраструктурі і основних складових сучасного життя: комфорті, безпеці та інноваціях. Юні архітектори і будівельники вивчили тенденції, тренди і новинки у всіх аспектах галузі: від планування будівництва до маркетингу нерухомості.

Фонд Бориса Колеснікова також організував для українських студентів дводенний архітектурний тур Міланом. Вони в супроводі італійських архітекторів Франчески Ачербоні і Пьерфранческа Сачердоті ознайомилися з кращими зразками класичної архітектури: Аркою Миру, Парком Семпіоне, театром Ла Скала, Галереєю Віктора Еммануеля II, Площею Дуомо і Міланським собором. Юних архітекторів і будівельників чекав візит до Державного університету, Бібліотеки Фонду Фельтрінеллі, кварталу Порта Нуово і сучасного району CityLife, на віллу Некк-Кампільо, майстер-класи на вулицях Мілана, лекції від фахівців про особливості архітектури міста – від древньої готики до постмодернізму.

<nbsp;>

«Мілан є культурною та архітектурною центром Італії. За чотири дні наші переможці побачили екологічні та інноваційні будівельні рішення, доторкнулися до пам’ятників з давньою історією. Майбутні фахівці змогли перейняти передовий досвід у відомому архітектурно-дизайнерському бюро Італії – One Works, поспілкуватися з одним з керуючих партнерів Леонардо Каваллі. Побувала шгрупа і в Європейському інституті дизайну IED Istituto Europeo di Design – провідному виші Європи в області моди, дизайну, візуального мистецтва та комунікацій, відвідали профільні заняття. Сьогодні ми даємо молоді нові знання і мотивацію, а завтра вона сконструює оригінальні споруди і зведе нові міста», – розповіла Софія Мудрик, директор благодійного Фонду Бориса Колесникова.

<nbsp;>

Студенти відзначили, що повертаються до України з новим досвідом і яскравими враженнями. «Для мене поїздка в Італію стала джерелом натхнення. Стародавні собори вселяють трепет і благоговіння, а сучасні будівлі створюють ділову або затишну атмосферу, допомагають зосередитися. В архітектурному турі ми побачили приклади гармонійного поєднання функціональності і естетики, форми і призначення. Екскурсія новими районами Мілана – справжнє одкровення. Вони не менш популярні, ніж звичні туристичні маршрути. Це новий стандарт міського будівництва, величезна пішохідна зона, красива і безпечна. В майбутньому саме ми реалізуємо подібні проекти в нашій країні», – розповіла переможниця конкурсу з Чернівецького національного університету Вікторія Угорська.

Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова реалізує проект «Архітектор» утретє. У 2014 році переможці конкурсу відвідали Тиждень архітектури та дизайну в Японії, а в 2018-му – побували в архітектурному турі в Об’єднаних Арабських Еміратах.

<nbsp;>

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 21:32 :30