Новини » Події 15 березня, 2019, 7:48
Справа Гандзюк: Луценку заважає недосконале законодавство
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Генпрокурор Юрій Луценко, коментуючи справу вбивства Катерини Гандзюк, заявив, що українське правосуддя обмежене недосконалим законодавством. За його словами, тільки законні процедури повинні принести реальні розслідувань і покарати злочинців.

Про це він заявив в ефірі програми Право на владу, передає «Українська правда».

«Якщо я буду діяти незаконно, то ми не тільки програємо майбутні суди, а й дозволимо стати героями тим, хто заслуговує в'язницю.

Правоохоронний шлях довший, ніж журналістський і політичний, але це єдиний законний шлях, який може дати законний вирок», – підкреслив він.

Як приклад він навів справу про вбивство активістки Катерини Гандзюк.

«Ми приїжджаємо за людиною, яка підозрюється у вбивстві Каті Гандзюк, а ми не маємо права її затримати – маємо тільки право запросити до суду! Вдумайтеся!

Ми не маємо права негайно вилучити на експертизу кислоту, щоб врятувати тоді ще живу Катю, тому що треба, виявляється, за новою поправкою парламенту, ще сходити в суд, вистояти чергу іноді в 40 днів, якщо це столичний суд», – розповів генпрокурор.

Коментуючи обрання запобіжного заходу голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, підозрюваному в організації вбивства Гандзюк, Луценко заявив, що «відбувається безумство».

«У нас просто безумство відбувається з запобіжним заходом. Мангер обґрунтовано підозрюється в замовленні на вбивство Гандзюк, на нього дають свідчення його подільники – і його суд відпускає під заставу в 4 мільйони гривень! Хоча закон говорить – безальтернативний арешт», – сказав він

Він також додав, що готовий до критики, але вона повинна привести до плідних наслідків.

«Я готовий прийняти обгрунтовану критику, що справи рухаються іноді повільно, іноді ми помиляємося і програємо. Але міняти країну можна тільки разом», – заявив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 02:12 :11