Новини » Політика 15 березня, 2019, 19:12
«Скіфське золото»: колекцію представлять громадськості, коли повернуть в Україну

Як тільки експонати виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі», або «Скіфське золото», повернуть з Нідерландів до України, її представлять українській та світовій громадськості.

Про це міністр культури України Євген Нищук заявив під час прес-конференції в Києві, передає УНІАН.

«Наша позиція у суді була чітка, вона ґрунтується на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції… Ми принципово не відходили від цієї позиції та не підемо на поступки й будемо боротись до кінця», – зазначив Нищук.

Він повідомив, що мав розмову з міністром мистецтва, спадщини та туризму Великої Британії Майклом Еллісом, який заявив, що всі найкращі британські виставкові майданчики відкритті для «скіфського золота».

Перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко наголосила на тому, що адвокати, що представляли кримські музеї, апелювали сумнівними фактами та спирались на Конституцію АРК Крим, яку було ухвалено ще до прийняття Конституції України. Крім того, однією із причин, з яких «скіфське золото» не мають повертати Україні, російські адвокати називали високий рівень корупції в нашій країні.

Фоменко також нагадала, що Україна має виплатити 110 тис. євро за зберігання цінностей амстердамському Музею Алларда Пірсона.

Як зазначив заступник міністра юстиції України Сергій Петухов, ця сума має бути сплачена після остаточного рішення суду.

Він також додав, що ця апеляція не є останньою інстанцією, адже сторона, яка програє, має право подати касацію до Верховного суду Нідерландів.

Своєю чергою, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар наголосила, що Росія завжди дотримувалась крадіжницької філософії, тому якби цінності повернулися до Криму, вони б навряд там залишились.

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама (Нідерланди) ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв з колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» (так зване «скіфське золото») повинні бути повернуті в Україну. До анексії їх демонстрували в Нідерландах.

Колекцію «скіфського золота» вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія. Через анексію Росією Криму (яку Нідерланди не визнають) виникло запитання, кому повертати кримську колекцію.

Україна вимагала від музею повернути експонати.

Відмову повернути колекцію Національному музею історії України нідерландська сторона мотивувала побоюванням про можливі претензії з боку кримських музеїв. Україна ж наполягала, що поки Крим окупований Росією, експонати не можна повертати на півострів, а треба передати безпосередньо державі Україна.

Російська влада назвала незаконним рішення суду щодо «скіфського золота».

Зараз Апеляційний суд Амстердама (Нідерланди) почав розглядати апеляцію музеїв анексованого Росією Криму на рішення про повернення Україні колекції «скіфського золота».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 03:11 :31