Новини » Політика 15 березня, 2019, 12:35
Штрафи до 3 млн грн та кримінальна відповідальність для журналістів. В Раді зареєстровано відповідний законопроект
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Черговою атакою на права журналістів у Національній спілці журналістів називають зареєстрований народним депутатом Ігорем Лапіним («Народний фронт») проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації».

Відповідно до нього журналістам та ЗМІ знову загрожує кримінальна відповідальність за «недостовірну інформацію». А також штрафи від 480 тисяч і до 3 мільйонів гривень, або ж виправні роботи.

Нардеп пропонує запровадити кримінальну відповідальність за поширення «недостовірних» відомостей у ЗМІ та мережі Інтернет; дозволити Нацраді зупиняти трансляцію телеканалів «до моменту спростування»; переслідувати медіа, в ефірі яких громадяни іноземних держав проводять «передвиборну агітацію через журналістську діяльність» тощо.

Штраф за «поширення у ЗМІ, мережі Інтернет недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи» – до 480 тисяч гривень (до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для кримінальної відповідальності такий мінімум встановлюється на 2019 рік Податковим кодексом не на рівні 17грн, а на рівні 960грн). Або журналіст чи громадянин може отримати виправні роботи до одного року.

За «умисне поширення» ганьби – уже штрафи від 960 тисяч гривень і до 1млн. 920тис. і виправні роботи до 2 років!

А якщо недостовірне інформування поєднується з порушеннями виборчого законодавства – то штрафи і терміни виправних робіт ще подвоюються.

У пояснювальній записці пана Лапіна до законопроекту йдеться, що роками суди розглядають позови про захист честі та гідності. І «подібний стан речей ще більше стимулює правопорушників, особливо, у випадках, коли мова йде про нанесення шкоди публічним особам, які роками вибудовували свій авторитет у суспільстві»...

- Наміри штрафувати, забороняти, блокувати і відправляти українських журналістів на виправні роботи прикриваються «особливою актуальністю» (цитата) – законопроект подається «в умовах інформаційної війни, яку розв’язала і наразі здійснює Російська Федерація проти нашої держави», – каже зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Шановні політики! Українські журналісти уже втомилися відбивати ваші атаки! Якщо маєте честь і гідність – не ставайте авторами дикунських проектів!

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 04:32 :23