Новини » Політика 15 березня, 2019, 19:35
Розслідування в «оборонці»: Шкрум впевнена, що механізм ТСК не працює
ZIK
ZIK

Україна – єдина країна в Європі, де Тимчасову слідчу комісію в парламенті очолює представник влади. Тому нам потрібен закон про роботу ТСК, закон про імпічмент і повний аудит «Укроборонпрому».

На цьому наголосила народний депутат України Альона Шкрум у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Народний депутат впевнена, що сьогодні в Україні вже остаточно зруйнований механізм роботи незалежних державних контролюючих інституції.

«В Україні фактично не залишилося контролюючих і правоохоронних інституцій, які є незалежними. Ми – єдина країна в Європі, де Тимчасову слідчу комісію в парламенті очолює представник влади, її складає більшість від влади, щоб розслідувати злочини і контролювати ту ж владу. Натомість у решти країн для цієї роботи обирають або незалежну особу, або позафракційного чи опозиційного політика», – підкреслила Альона Шкрум.

Також вона нагадала, що досі не прийнятий закон про ТСК. Отже, цей механізм не працює і не буде працювати, наприклад, як у США. Що ж до Генеральної прокуратури України, то на думку політика, її очільник є представником президента, відтак до нього так само немає довіри.

«У всіх контролюючих і правоохоронних органах України не створений механізм стримувань і противаг. Тому варто використати передвиборчий період і ще раз наголосити на тому, що нам потрібен закон про роботу ТСК, закон про імпічмент і повний аудит «Укроборонпрому», – наголосила Шкрум.

Також нардеп прокоментувала призначення Сергія Семочка співголовою Служби зовнішньої розвідки України до призначення нового керівника.

«До пана Семочка є велика кількість запитань і стос розслідувань, до того ж звучали підозри, що в його дружини нібито є російський паспорт. І на всі ці питання потрібно відповідати!» – резюмувала Альона Шкрум.

Нагадаємо, під час засідання Тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань у війську Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Мінюсту провів експертизу трьох телефонів фігурантів справи та аналізу того, що показав у програмі журналіст Денис Бігус, і з’ясував, що не все співпадає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 17:04 :25