Новини » Економіка 15 березня, 2019, 11:07
Російські банки готуються до відключення від SWIFT, – Reuters
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ряд найбільших банків РФ тестують механізм ухилення від ймовірних санкцій, які США можуть запровадити проти фінансового сектору РФ, зокрема відключення від системи SWIFT та заборону на розрахунки валютою.

Про це інформує «Громадське».

Так, банки напрацьовують систему розрахунку валютою через рахунки, які російські банки відкривають в інших банках, що працюють в РФ. Така система допоможе найбільшим банкам Росії підтримувати розрахунки американськими доларами та використовувати систему SWIFT навіть у випадку, якщо це заборонять санкції США.

За інформацією Reuters, до запровадження американських санкцій наразі готують «Сбербанк», «ВТБ» та «Газпромбанк». Вони розраховують, що санкції США оминуть щонайменше один з банків, що дасть змогу решті підтримувати валютні розрахунки своїх клієнтів.

Ще один варіант ухилення від американських санкцій полягає в тому, що центральний банк РФ надаватиме не підсанкційному банку долари та іноземну валюту, а він передаватиме її тим банкам, проти яких США запровадять санкції.

Довідка IA ZIK.

Система SWIFTце міжнародна міжбанківська система обміну банківською інформацією та здійснення грошових переказів між банками з різних країн світу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 06:06 :27