Новини » Політика 15 березня, 2019, 17:49
Росія скидається на вірус, що через недбале лікування стає дедалі агресивнішим, – Кислиця

Росія нагадує резистентний вірус, який стає агресивнішим через недбале лікування, а порушення Кремлем міжнародного права, що не отримують гідної відповіді світової спільноти, провокують Москву на ще зухвалішу поведінку.

Про це заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця заявив у п’ятницю, 15 березня, виступаючи на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому п’ятим роковинам окупації Криму, передає «Укрінформ».

«Ситуація (з Росією, – ред.) жахливо нагадує іншу надзвичайно тривожну реальність 21 сторіччя, а саме виникнення вірусів, резистентних до ліків. Механізм ідентичний – хворобу, яку спричиняє вірус, лікують певними препаратами, але не всі хворі слідують суворим правилам і, як наслідок, з’являється наступне покоління вірусів, вже невразливе до існуючих ліків», – заявив дипломат.

На його думку, міжнародне співтовариство стикається з усе більш войовничою Росією через те, що масштабні порушення міжнародного права у Грузії, Україні та Сирії не отримали адекватної та рішучої відповіді.

«Те саме (що з вірусами, – ред.) бачимо і тут – порушення Росією міжнародного права, які не отримують гідної відповіді міжнародного співтовариства, призводять до того, що Росія веде себе ще більш зухвало та войовничо, та все менше й менше переймається нормами та принципами міжнародного права», – заявив Кислиця.

Він додав, що цього ранку розмовляв з міністром охорони здоров’я Уляною Супрун, і вона також підтвердила, що реакцію міжнародної спільноти на російську агресію проти України можна порівняти з неналежним використанням ліків хворим пацієнтом.

«Якщо пацієнт не завершить повний курс необхідних антибіотиків, деякі мікроби можуть вижити та набути невразливості до ліків. Це саме те, що нині відбувається», – пояснив він.

Заступник міністра закордонних справ застеріг від хибної логіки ті країни, які думають, що з Росією нині можливий конструктивний діалог. Він навів приклад нападу Росії на українські кораблі 25 листопада 2018 року, під час якого Україна намагалася вступити у діалог щодо ситуації, що склалася, але не отримала відповіді від Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 23:15 :21