Новини » Світ 15 березня, 2019, 3:24
Росія гібридно розколює ЄС, – депутат Європарламенту від Австрії

Росію не цікавить згуртована та сильна Європа, а тому вона намагається за допомогою цілого комплексу гібридних заходів стратегічно послабити і розколоти ЄС.

На цьому наголосив в інтерв’ю австрійській газеті Kurier політик від «Австрійської народної партії» Отмар Караc, який також є головою делегації Європарламенту по зв’язках з Росією, пише Укрінформ.

«Як голова делегації Європарламенту по зв’язах з Росією я володію інформацією від відповідних служб ЄС, а також від країн-членів ЄС, згідно з якою Росія не лише систематично продукує і поширює фальшиву інформацію, а також намагається за допомогою цілого комплексу гібридних заходів стратегічно послабити і розколоти ЄС», – заявив він.

За словами євродепутата, окрім кібератак та фінансової підтримки правоекстремістських і популістських партій, російські спецслужби також проводять активні заходи всередині країн-членів ЄС: «Ми пам’ятаємо інциденти зі Скрипалем і з полковником австрійський армії, який діяв як російський шпигун та був викритий в минулому році».

Австрійський політик поскаржився на те, що до сих пір Європа не може і не має права виступати у зовнішньополітичних і військово-політичних питаннях єдиним фронтом: «Але якби могла, то у зовнішньополітичному і військово-політичному відношенні вона була б сильнішою за Росію і США».

На його переконання, європейська суспільно-політична модель з парламентською ліберальною демократією і нормами правової держави для Путіна є «як більмо на оці».

«Звичайно, Путін користується тим, що всередині Європи панують чвари і вона не діє згуртовано в світовій політиці. Тому я вимагаю скасування принципу одноголосності при вирішенні зовнішньополітичних питань в ЄС», – заявив політик.

За його словами, лише так ЄС може представляти континент у світі і на рівних взаємодіяти з Росію, Китаєм та США.

«Поки лише в одному питанні ЄС виступив більш-менш згуртовано: єдина реакції ЄС на анексію Криму стала сюрпризом для Путіна. На такий опір він не розраховував. Без санкцій Європи Путін, ймовірно, пішов би далі аж до Одеси і Балтійського моря. Люди в Прибалтиці живуть в страху», – заявив Карас.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 03:14 :00