Новини » Економіка

Підвищення ціни на газ: МВФ не відступиться від своїх вимог, – експерт

ZIK

Попри те, що внаслідок переговорів між Кабміном та МВФ ціну на газ вдалося підвищити лише на 23%, а не на 40%, як вимагав фонд, ця вимога до українського уряду таки залишається.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила директор Інституту громадянської освіти НаУКМА, кандидат політичних наук Людмила Зубрицька.

Вона пригадала, що коли тривали перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо чергового траншу, йшла мова про те, що ціну на газ для населення потрібно підвищити на 40%.

«У результаті перемовин між сторонам ціну на газ підняли лише на 23%. Втім, ця вимога від Міжнародного валютного фонду залишається і досі», – зазначила директор Інституту громадянської освіти НаУКМА.

З її слів, сьогодні ніхто не акцентує на цьому увагу, оскільки триває передвиборча кампанія, і в суспільстві є сподівання, що «після виборів якось воно буде».

«Насправді, мені здається, що МВФ від своєї вимоги все одно не відступиться, і газ для населення дійсно буде дорожчати», – переконана Людмила Зубрицька.

Крім того вона прокоментувала заяву Володимира Гройсмана про те, що НАК «Нафтогаз» може просто дешевше закуповувати імпортний газ.

«Те, чи зможе «Нафтогаз» закуповувати газ за нижчими цінами – це вже зовсім інше питання. Тут важливим є те, наскільки вистачить менеджерської майстерності керівництва компанії», – підсумувала кандидат політичних наук.

Нагадаємо, згідно з рішенням Кабінету міністрів України, з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення збільшилась на 23%.

Крім того постанова уряду визначала, що з 1 травня 2019 року ціна газу має зрости ще на 20%.

Втім, під час години запитань до уряду у ВРУ Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що доручить «Нафтогазу» та Міністерству фінансів почати перемовини із МВФ щодо недопущення подальшого підвищення вартості газу.

Loading...