Новини » Політика 15 березня, 2019, 22:40
Пашинський заявив про втрату Україною контракту на БМП-1 через скандал
ZIK
ZIK

Унаслідок розповсюдження неправдивої інформації один батальйон української армії сьогодні неукомплектований БМП-1. Це нові броньовані машини чеського виробництва першої категорії, тобто які не були в експлуатації.

Про це заявив голова Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK

Голова комітету визнав, що в Україні є колосальний дефіцит БМП. За його словами, він виник через те, що, починаючи з 2005-го по 2012 рік, сотні БМП були розпродані за ціною металобрухту – приблизно по 7-10 тисяч доларів за одиницю. Але потім ці ж БМП перепродавалися вже комерційними структурами на експорт по 200-300 тисяч доларів.

«Коли ми зіштовхнулися з російською агресією, то також втратили багато машин у боях, що призвело до колосального браку техніки. Відтак, постало питання про закупівлю БМП. Наприклад, ціна нової російської БМП-3 складає 2,5-3,5 млн доларів, техніка інших виробництв – ще дорожча. Але Україна не має стільки коштів», – констатував Сергій Пашинський.

Депутат пояснив: оскільки Чехія мала ліцензію на випуск БМП-1 та БМП-2, то запропонувала Україні придбати їхню техніку.

«Це не старі радянські БМП, а випущені в Чехії на початку 2000-х бойові машини для шведської армії. Це техніка першої категорії, тобто нова, яка не була в експлуатації. Так як Чехія на той момент ще не давала ліцензію на вивезення, то польська компанія взялась нам їх везти, але окремо – корпус, окремо – бойовий модуль.

Натомість журналісти розповсюдили фейк, що ця техніка є металобрухтом, і її вартість – 25 тисяч доларів за одиницю, а не 170 тисяч. А оскільки в Європі дуже серйозно ставляться до корупційних скандалів, то польська компанія знайшла в Єгипті покупця, який був готовий заплатити більше, ніж Україна – 230 тисяч. Відтак, через скандал, брехню та амбіції українська армія недоотримала батальйон бойових машин», – констатував Сергій Пашиньський.

Нагадаємо, раніше Сергій Пашинський пропонував посилити відповідальність медіа за розповсюдження неправдивої інформації та підрив обороноздатності армії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 05:52 :27