Новини » Політика 15 березня, 2019, 23:40
Пашинський про міномети «Молот»: 70% небойових втрат – через необережне поводження зі зброєю
ZIK
ZIK

За 4,5 року війни було 11 підривів мінометів, з яких 7 – міномета «Молот», і 4 – «Сані». В одному випадку був несправний підривник, а в 10 – подвійне заряджання, що є неприпустимою помилкою. Але комусь було дуже вигідно «роздути» тему, що Україна не в змозі зробити для армії зброю.

Про це заявив голова Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK.

Голова комітету пояснив, чому довкола міномету «Молот» виникає так багато запитань, і чи дійсно ця зброя є небезпечною для військових.

«У Луганській області в 2015-20116 роках стався трагічний випадок, коли загинуло двоє військових. Наступного дня окремі політики почали маніпулювати тим, що «Укроборонпром» постачає зброю, яка вбиває.

Ми виїхали на полігон і розслідували, що відбулося. Було встановлено й експертами, і через свідчення очевидців, що це був нещасний випадок. Я стріляв і з цього міномету, й з усіх мінометів, які видаються нашій армії на озброєння», – розповів Сергій Пашинський.

Але через два роки відбулася ще одна трагедії – на Рівненському полігоні загинуло три людини, нагадав народний депутат.

«В Україні небойових втрат за 5 років війни просто колосальна кількість. Військовий прокурор Матіос ще два роки тому говорив про тисячу військових. Відтак, 70% небойових втрат – це необережне поводження зі зброєю. До речі, на першому місці за кількістю трагічних випадків через необережне використання є ручні гранати, і вже сотні людей загинули саме від них», – констатував Пашинський.

Депутат вважає, що комусь було дуже вигідно «роздути» тему, що Україна не в змозі зробити для армії зброю.

«Ми запрошували на комітет військових, командирів, науковців, виробників, щоб розібратися, чи дійсно є несправність. Відтак, за 4,5 року війни було 11 підривів мінометів, із яких 7 – міномета «Молот», і 4 – «Сані». В одному випадку був несправний підривник, а в 10 – подвійне заряджання, що є неприпустимою помилкою. Тому або ми будемо навчати наших військових використовувати специфічну зброю, або знімемо її з озброєння», – підсумував Сергій Пашинський.

Як повідомляли раніше, військова прокуратура спільно з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз встановили певні невідповідності між робочою – проектною документацією та фактичною конструкцією міномета «Молот», який вибухнув на Рівненському полігоні у липні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 06:48 :37