Новини » Регіони 15 березня, 2019, 11:25
Пам’ять про захисника Карпатської України Олександра Блеста увічнили у меморіальній дошці
<nbsp;>

У м. Хуст на будівлі загальноосвітньої школи №1 імені Августина Волошина встановили меморіальну дошку Олександру Блесту – захиснику Карпатської України, керівнику ОУН у м. Хуст, поручнику та організатору загонів Карпатської Січі.

Перед будівлею навчального закладу, у якому навчався майбутній Герой, зібралися нинішні школярі, педагоги, керівники області і міста, місцева громада. Вони вшанували пам’ять бійця державним Гімном. Місце встановлення меморіальної дошки обрали не випадково. У приміщенні навчального закладу 15 березня 1939 року відбулася сесія Сойму Карпатської України, де було затверджено проголошення державного суверенітету Карпатської України, ухвалено конституційний закон та обрано Президента держави – Августина Волошина. В особистій охороні останнього служив Олександр Блест (псевдо «Гайдамака»), який за свою громадську позицію був ув’язнений та засуджений до смертної кари.

Михайло Киштулинець, якого також утримували у хустській в’язниці, знайшов там записку Олександра Блеста, яку той сховав під дошкою. В’язень не мав олівця, тому шпилькою проколов собі палець і власною кров’ю написав: «Я, Олександр Блест, 23-річний, з Хусту, іду на смерть за те, що люблю свою рідну Україну». Свою громадську позицію захисник Карпатської України зафіксував власною кров’ю, пам’ять про його життєвий подвиг нащадки із шаною і дякою увічнили у мармурі і бронзі, – повідомляють в прес-службі Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, на Закарпатті Порошенко візьме участь у святкуванні річниці Карпатської України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 00:37 :15