Новини » Політика 15 березня, 2019, 10:45
Обгидились усі: Політолог оцінив дії правоохоронців у справі «Укроборонпрому»
ZIK
ZIK

У справі «Укроборонпрому» усі правоохоронні структури, які фігурують в розслідуванні журналістів, «стали на розтяжку». Адже, виходить, що або керівники структур не знали, які справи роками кояться у них під носом, або ж самі були у цьому замішані.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Олег Саакян.

Він зазначив: у справі «Укроборонпрому» «обгидились» абсолютно усі структури. Зараз їм дуже складно вийти із цієї ситуації.

«Там штат не в десятки тисяч людей. Відповідно, той же Артем Ситник знає особисто усіх керуючих справами та слідчих. Біда у тому, що зараз усі перебувають на розтяжці. З одного боку, якщо про це все було невідомо, наскільки ти є хорошим керівником своєї структури, якщо не знаєш про такі речі, що відбуваються у тебе під носом? Ця історія вже два роки лежала в тумбочці. А з іншого – якщо ти знав про це і свідомо гальмував справи, значить ти в цьому замішаний», – зауважив Саакян.

Такою ж, за його словами, є ситуація у всіх правоохоронних структурах, які фігурують у розслідуванні.

«Ми бачимо, як вони паралельно, одна за одною, дублюють ту саму поведінкову модель», – вважає політолог.

У свою чергу політолог Володимир Воля зазначив: якщо заступника голови НАБУ Гізо Углаву справді звільнять, це, фактично, підтвердить наявність у роботі порушень, висвітлених журналістами.

«Це свідчитиме, що звинувачення правдиві, а керівник про щось не знав та не відповідав своєму статусу. Тому, я думаю, певний час звучатимуть заяви про те, що питання вивчається. Однак, чи справді буде таке звільнення – дізнаємось уже після виборів», – підкреслив Володимир Воля.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднили розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

У свою чергу, Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що Усі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Згодом ДБР розпочало досудове розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

У той же день під стінами НАБУ відбулася акція протесту з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності заступника Артема Ситника Гізо Углаву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 18:06 :23