Новини » Суспільство 15 березня, 2019, 0:26
Німеччина повернула Україні грамоту київського митрополита часів гетьмана Мазепи
Гетьман України Іван Мазепа. Фото: visionary.management.com.ua
Гетьман України Іван Мазепа. Фото: visionary.management.com.ua

Німеччина повернула Україні грамоту 1708 року, видану царем Петром І митрополиту Йоасафу Кроковському щодо поставлення його на Київську митрополію.

Церемонія передачі документа пройшла в архіві Міністерства закордонних справ ФРН. В заході взяли участь посол України Андрій Мельник, статссекретар МЗС Німеччини Вальтер Лінднер та історики, передає «Укрінформ».

Грамоту привезуть до Києва, а зберігатися вона буде в Бібліотеці Вернадського.

Справді історичний день: Німеччина повернула Україні грамоту Петра І від 1708 р., у якій той закликає Митрополита Київського Йоасафа Кроковського не схилятися у бік Вселенського патріарха. Не склалося: вже на днях вона познайомиться у Києві із нашим Томосом. Danke Deutschland!

Раніше докторка історичних наук Наталія Сінкевич виявила, що грамота, яка зберігалася в Університеті Тюбінга, є оригіналом, а не копією, як вважалося.

«Те, що документ повертається в Україну саме сьогодні має велике історичне, культурне та політичне значення», – сказала вона.

У дослідженні Сінкевич та Тетяни Себти йдеться, що в грамоті Петра І підкреслюється приналежність київського митрополита до Московського патріархату і забороняється звертатися до Вселенського патріархату.

Посол України Андрій Мельник зазначив, що під час Другої Світової війни Україна втратила лише в музеях понад 300 тисяч документів, які були викрадені. Він підкреслив, що Україна розраховує на допомогу фахівців ФРН для їх пошуку та повернення.

Нагадаємо, що 1708 рік є останнім роком гетьманства Івана Мазепи.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 04:07 :06