Новини » Події 15 березня, 2019, 16:51
Насіров: Гройсман сварить Коболєва перед порожнім залом
ZIK
ZIK

Голова «Нафтогазу» пише щось у Твіттері, а Прем’єр-міністр відповідає йому в парламенті, коли там, окрім Радикальної партії, нікого немає. Їм потрібно займатися зовсім іншими справами.

На цьому в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK наголосив політик Роман Насіров.

Він наголосив, що українські надра, в тому числі газ, належать українському народу. Роман Насіров переконаний: якби Україна збільшила видобуток власного газу, ціна блакитного палива для потреб населення знизилась би в рази.

«Собівартість газу, який видобуває державна компанія «Укргазвидобування» – 44 копійки за куб газу. Але продають куб газу по 10 гривень. Їм так вигідно. Бо чим дорожче газ продають народу, тим більше податків вони отримують. Але йдуть ці податки не для людей, а для своїх потреб», – зауважив Роман Насіров.

Водночас він додав, що газ для українців може бути значно дешевшим, якщо збільшити власний видобуток.

«Сьогодні Україна видобуває 21 млрд кубів газу. Але ще 50 років тому Україна видобувала 70 млрд кубів газу. Запасів газу нам вистарчить на 200-300 років. Я не розумію, чому «Нафтогаз» та «Укргазвидобування» за 5 років не змогли збільшити видобуток власного газу?  

За цей час треба було зробити все можливе, щоб ми були енергетично незалежні. Також треба було залучати інвестиції у видобуток газу. Ба більше, ми можемо експортувати газ! Та нічого цього не було зроблено», – підкреслив політик.

Насіров наголосив, що замість того, щоб знижувати ціни на газ і нарощувати власний видобуток, уряд лиш конфліктує з «Нафтогазом».

«Що сьогодні відбувається? Конфлікти, сварки... Це жах. Але ж люди розуміють, що в цих сварках на газовому ринку України не відбулося нічого, окрім підвищення цін як для населення, так і для промисловості», – підсумував гість програми.

Нагадаємо, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення збільшилась на 23%.

Крім того постанова уряду визначала, що з 1 травня 2019 року ціна газу має зрости ще на 20%.

Втім, під час години запитань до уряду у ВРУ Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що доручить «Нафтогазу» та Міністерству фінансів почати перемовини з МВФ щодо недопущення подальшого підвищення вартості газу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 14:02 :59