Новини » Львів 15 березня, 2019, 8:26
На Жидачівщині розповіли про захисника Карпатської України Богдана Прокопіва

Напередодні 80-річчя створення Карпатської України у Жидачівському районі на офіційному сайті райдержадміністрації згадали бійця «Карпатської Січі», уродженця с. Дуліби члена ОУН Богдана Прокопіва.

Він був одним із лідерів  краян у тих важких боях, а згодом став активним учасником українського національно-визвольного руху, за що УГВР нагородила його Срібним Хрестом Заслуги. Загинув Богдан Прокопів 9 листопада 1948 року в бою із більшовицькими окупантами в лісовому масиві неподалік м.Бібрка.

Минулого року, 20 травня, синові Богдана Прокопіва – Зеновію, дочці Ярославі та племіннику Богодару Баглаю – талановитому українському бандуристу – на сцені Жидачівського міського Будинку культури «Папірник» у зворушливій атмосфері вручили одну з найвищих нагород УГВР, якою відзначено славного сина Жидачівщини, захисника Карпатської України та визначного лідера українського національно-визвольного руху Богдана Прокопіва.

17 березня представники громадськості Жидачівщини, в рамках відзначення 80-річчя Карпатської України, побувають на Верецькому перевалі – на межі Львівщини і Закарпаття, поблизу с. Климець Сколівського району, де візьмуть участь у заходах із вшанування пам’яті захисників Карпатської України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 05:50 :33