Новини » Спорт 15 березня, 2019, 17:09
На вихідні відбудеться міжнародний турнір з карате Lviv Open Cup – 2019
Завтра у Львові стартує міжнародний турнір з карате Lviv Open Cup – 2019 / facebook.com
Завтра у Львові стартує міжнародний турнір з карате Lviv Open Cup – 2019 / facebook.com

Завтра і в неділю, 16 та 17 березня, у Львові відбудеться традиційний міжнародний турнір з карате Lviv Open Cup – 2019. Свою майстерність на татамі демонструватимуть близько тисячі спортсменів з дев’яти країн світу.

Один з найпрестижніших турнірів Європи увійде до програми «Відкриті Кубки Львова» й відбуватиметься на велотреку СКА (вулиця Клепарівська, 39/а). За словами Назарія Вітера, президента львівського СК «Самурай» та головного організатора змагань, на спортсменів та вболівальників очікують чимало приємних несподіванок. Урочисте відкриття турніру відбудеться 16 березня о 13:00.

– Підготовку до «Відкритого Кубку Львова» з карате ми розпочали два місяці тому, – починає розмову Назарій Вітер. – Мова йде про дизайн, розробку банерів та усієї поліграфічної продукції. Також була проведена робота з освітленням усіх татамі на велотреку СКА, де і відбуватимуться змагання. Там уже жартують, щоб ми туди поступово перебиралася, оскільки до турніру уже усе готово (сміється).

В Україні в основному змагання відбуваються на чотирьох татамі, а наші змагання – на шести. У перший день за головні призи змагатимуться діти з 8 до 13 років включно в усіх вагових та вікових категоріях. Наступного дня на татамі вийдуть кадети, юніори та дорослі.

– Які зміни відбудуться у порівнянні з «Відкритим Кубком Львова» минулого року, який, до слова, визнали одним з найкращих турнірів у Львові у 2018 році?

– «Відкритий Кубок Львова» з карате ми проводимо уже втретє, тому можна сказати, що кожного разу ми виходимо на нову сходинку. В першу чергу це стосується загальної організації та якості проведення змагань. Минулого року ми взяли високу планку і стараємось її втримати. Мова йде, звісно, про приїзд перших номерів національних збірних окремих країн. Деякі країни наші змагання зробили для себе відбором на чемпіонат Європи та різні престижні міжнародні кубки. У Львові на базі нашого турніру вони формуватимуть склад своїх національних збірних.

– За рівнем спортсменів цей турнір можна назвати одним з найкращих в Україні.

– Без перебільшення це один з найкращих турнірів не лише в Україні, а й у Європі. Вперше у цьому році ми застосовуємо професійне освітлення, онлайн трансляцію з усіх татамі, повтори та застосування телевізійного екрану. Там глядачі і спортсмени зможуть спостерігати за усіма найцікавішими моментами змагань. Трансляцію змагань у прямому ефірі проведе компанія «Наживо-ТВ».

– Скільки спортсменів візьме участь у «Відкритому Кубку Львова-2019»?

– На період завершення реєстрації було 987 учасників у різних вікових категоріях, однак очікую, що учасників буде більше тисячі. Підтвердження на участь у турнірі дали дев’ять країн: Індія, Ізраїль, Чехія, Словаччина, Польща, Білорусь, Великобританія, Ірландія та Україна. В першу чергу знаковим для нас є те, що цей турнір відбувається у Львові. А наше місто – це молодіжна та спортивна столиця України. Можливо, не усі наші спортсмени мають можливість виїжджати на світові старти, а у Львові вони матимуть можливість себе проявити у боротьбі зі спортсменами дуже високої кваліфікації. Цей турнір дозволить їм здобути безцінний досвід.

– Хто з українських зірок карате покаже свою майстерність у Львові?

– Усі карти розкривати не буду, але скажу, що виступатиме капітан української збірної Станіслав Горуна. Він, як і Катерина Крива, яка також працює дитячим тренером з карате, є бренд-обличчями нашого турніру. Саме цими людьми ми проводимо популяризацію карате, оскільки Станіслав і Катерина – це спортсмени, яких дуже люблять діти, їх знають батьки дітей і саме вони є локомотивом знань про нашу країну та наше карате у світі. Станіслав Горуна та Катерина Крива – це топові спортсмени не тільки українського, а й світового рівня.

– Чим здивуєте львів’ян та гостей міста під час відкриття турніру?

– Усіх карт розкривати не буду, але скажу, що заспіває співачка Мія Хромишин. В загальному ми дуже сподіваємось, що у нас вийде хороший і якісний продукт.

– Наскільки полегшує організацію турніру співпраця з Львівською міською радою?

– Якщо взяти до уваги минулий рік, то наші змагання стали еталоном. Для прикладу, минулого року керівники багатьох федерацій, які також проводять «Відкритий Кубок Львова», були присутніми на відкритті нашого турніру. У цьому році ми планку піднімаємо ще на кілька сходинок вище. Окрім коштів ЛМР, ми залучаємо меценатів та спонсорів, федерацію карате та клуби «Самурай» і «Юніон». Витратна частина бюджету турніру складе приблизно 750–800 тисяч гривень.

– Які призи отримають найкращі спортсмени за підсумками змагань? Чи будуть якісь особливості цього року?

– Традиційно готуємо багато подарунків: календарі, горнятка, кубки та медалі. Від нашого партнера також будуть вручені кубки командам – переможцям та призерам загальнокомандних заліків. Загалом, ми не хотіли цей турнір робити комерційним. Для цього нам суттєво потрібно було б збільшувати бюджет.

– З легкої руки журналістів турніри під назвою «Відкриті Кубки Львова» почали називати Олімпіадою по-львівськи! Масовий міжнародний турнір з карате не став винятком?

– Олімпіада по-львівськи має своє відображення, оскільки в Україні більше ніде немає програми «Відкриті Кубки». Ця програма – це відчутна фінансова підтримка зі сторони міської ради, яка дозволяє провести турнір на відповідному рівні. За останні три роки я бачу суттєвий прогрес у якості проведення змагань з різних видів спорту. Якби не було цієї програми, ми б не мали подібних результатів у багатьох видах спорту.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 23:09 :36