Новини » Політика 15 березня, 2019, 18:40
Контрабанда з РФ: Тука пояснив, чому російські спецслужби дозволили купувати деталі
ZIK
ZIK

Коли з дозволу Росії нам постачали потрібні деталі озброєння, то деякі українські відомі бізнесмени брали в цьому участь. Усі ці дані фіксувалися у спецслужбах РФ, і в певний момент, коли це було потрібно, така інформаційна бомба вибухнула.

Про це заявив заступник міністра з тимчасово окупованих територій Георгій Тука в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Заступник міністра визнав, що ще з 2014 року знав, що Україна використовує російські комплектуючі, які доставляються із РФ через контрабанду.

«Коли керівники різних політичних партій розповідають, що можна було б самим налагодити виробництво таких деталей, то це відверта маячня і брехня. Радянський ВПК будувався за територіальним принципом. Так, в Києві було три надпотужних підприємства – «Арсенал», «Комуніст» і «Квант», але зараз їх вже немає», – підкреслив Георгій Тука.

На думку урядовця, все, що зараз відбувається в оборонній сфері України, – це «блискучий філігранний фінал російської спецоперації».

«Я ніколи не повірю, що контрабанда комплектуючих та озброєння з території Російської Федерації велася без контролю Федеральної служби безпеки або Головного розвідувального управління. А от для чого це робилося?» – зауважив заступник міністра.

Він впевнений, що такі скандали довкола оборонного сектору – це лише початок інформаційних вибухів.

«Більшість наших потужних бізнесменів, які мали сильні зв’язки з РФ протягом довгих років, зараз перебувають під повним впливом Росії. Адже всі їхні статки побудовані на корупційних схемах – це факт. І ці схеми чудово знайомі владі РФ та її спецслужбам.

І коли з дозволу Росії нам постачали потрібно деталі озброєння, то ці бізнесмени брали в цьому участь. Усі ці дані фіксувалися у спецслужбах РФ, і в певний момент, коли це було потрібно, така інформаційна бомба вибухнула», – пояснив Георгій Тука.

Також посадовець нагадав, що Генпрокурор Луценко під час засідання ТСК щодо розкрадань в «Укроборонпромі» зауважив, що правоохоронці з’ясували термін, коли відбувся витік інформації – це 2018 рік.

«Я знаю набагато більше, ніж показало так зване журналістське розслідування, хоча насправді це не розслідування, а компіляція 0,01% від того обсягу інформації, який мали б проаналізувати фахові журналісти-розслідувачі.

Безумовно, це ніяк не виправдовує та не спростовує викрадання в «оборонці», але в мене є величезне питання до діяльності Дениса Бігуса – чи він співпрацював напряму, чи був «у темну» використаний?» – зазначив Георгій Тука.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом його став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що всі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

12 березня під стінами НАБУ відбулася акція протесту з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності заступника Артема Ситника Гізо Углаву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 04:02 :59