Новини » Події 15 березня, 2019, 14:37
Деокупація Криму відбудеться політико-правовим шляхом, – Чубаров
Рефат Чубаров. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Рефат Чубаров. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що деокупація Криму відбудеться політико-правовим шляхом.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Фокус».

«Деокупація відбудеться політико-правовим шляхом. У Києва є вагомі аргументи для міжнародних переговорів, але статус кримськотатарської автономії стане ще одним дуже важливим і зрозумілим світу доводом. За будь-яких обставин Україна може спиратися на таку істотну частину міжнародного права, як право корінних народів на самовизначення», – зазначив Чубаров.

За його словами, сьогодні Росія свідомо населяє Крим громадянами РФ.

«За деякими даними, за п’ять років приїхало понад 400 тисяч росіян. Москва наполягатиме на тому, що вони є місцевими жителями і мають право впливати на майбутнє Криму. І ось в цьому випадку кримськотатарська автономія стане для України корисним аргументом в міжнародних переговорах», – підкреслив Чубаров.

Він додав, що «наша позиція полягає в тому, що всі, хто приїхали після 2014 року, мають покинути півострів».

«Після деокупації не буде тотального переслідування кримчан. Покарання мають понести лише активні колаборанти, інші комфортно почуватимуться в Криму, інтегруватимуться в українське суспільство. Однак вони мусять чітко знати, яким буде устрій Криму, як формуються органи місцевої та республіканської влади, як збалансовані права і відповідальність етнічних громад», – сказав Чубаров.

Відповідаючи на запитання, чи можливе повернення Криму найближчими десятиліттями, Чубаров сказав: «Цього ніхто не знає. Не виключаю, що може статися якась абсолютно неординарна подія. Сьогодні Путін шантажує Захід ядерною кнопкою, проте невідомо, де межа між шантажем і готовністю завдати удару. Терпіння Заходу лопне, коли загроза Росії переросте в реальне вторгнення на територію держави – члена НАТО».

На його думку, можливі й інші несподівані повороти подій. «На початку 1991 року ніхто не уявляв, що Радянський Союз розвалиться так швидко. Щось подібне може трапитися і з Росією. І це може статися будь-якої миті», – зазначив Чубаров.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 19:56 :47