Новини » Економіка

Частково гроші «Газпрому» уже зайшли в бюджет України, – Фурса

ZIK

Зазвичай перехід держави до ринкових цін на газ – дуже болюче б’є по споживачах. Однак, через теплу зиму в Європі, вартість цього ресурсу на світових біржах знижувалась. Відтак, є можливість перейти на ринкові ціни без суттєвих втрат.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Він наголосив: зарплата голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва є ринковою. Мовляв, топ-менеджери, які працюють на таких ж умовах, мають ще й більші оклади.

«Якщо платити неринкову зарплату, туди прийдуть люди, які будуть красти і відстоювати інтереси, в тому числі Росії», – вважає Фурса.

Окрім того, він зазначив, що тільки прийшовши на роботу, керівництво «Нафтогазу» уклало угоди про поставки газу з Європи.

«У результаті, ми змогли боротись із «Газпромом», протистояти йому під час війни з РФ і виграти арбітраж. Частково гроші отримали», – розповів Фурса.

Адже, за рішенням Стокгольмського арбітражного суду, «Газпром» повинен був віддати «Нафтогазу» 4,6 мільярда доларів. До цього у нас був «абсолютно легальний» борг перед російською компанією на 2 мільярди доларів. Ці гроші списали, тож тепер «Газпром» винен українській стороні 2,6 мільярда.

«Тож, за всіма правилами економіки і фінансів, ми вже, практично, отримали від «Газпрому» 2 мільярди. Тому, частково, ці гроші уже прийшли, вони уже надійшли в бюджет у вигляді дивідендів та були виплачені у пенсіях чи зарплатах», – пояснив інвестбанкір.

Окрім того, він зазначив: регулювання державою вартості газу – нездорова ситуація. Однак, перехід на ринкові ціни – дуже болючий, адже ціни, що регулюються, зазвичай, є нижчими. Однак, через теплу зиму в Європі ціна на цей ресурс на світових біржах знижувалась. Відтак, є можливість перейти на ринкові ціни без втрат для споживачів.

«Адже зараз ціни, практично, зрівнялись», – зазначив Фурса.

Як повідомлялось раніше, наглядова рада НАК «Нафтогаз України» запропонувала Кабінету Міністрів продовжити повноваження голови правління компанії Андрія Коболєва до 22 березня 2020 року.

Loading...