Новини » Львів 14 березня, 2019, 12:11
Завершується реєстрація на ЗНО-2019: з яких причин можна отримати відмову
Фото: politeka.net
Фото: politeka.net

Львівщина готова до проведення пробного ЗНО та готується до проведення основної сесії ЗНО.

Про це на брифінгу повідомила директор департаменту освіти у науки ЛОДА Любомира Мандзій.

«Вживаємо заходів, щоб цей процес пройшов злагоджено, беземоційно і якомога зваженіше й організовано у межах Львівської області. Зареєстровано понад 20 тис. учасників основної сесії, але наразі це не весь контингент осіб, які би мали бути зареєстровані», – зазначила Л.Мандзій.

Директор Львівського центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк нагадала: для випускників закладів освіти, які здають ДПА, термін реєстрації на ЗНО спливає 18 березня. Перереєстрацію, внесення змін у реєстраційні картки, вибір предметів можна здійснити до 25 березня. Для випускників минулих років реєстрація триває до 25 березня (за поштовим штемпелем).

«Із очікуваних 23 тис. учасників на сьогодні зареєстровані 21 тис. Ще десь 2 тис. карток випускників Львівської області в дорозі. Переглядаючи заклади освіти, бачимо, що нема таких, що не почали реєстрацію, але є випадки, коли подано неповний пакет. 2 тис. – це багато, тому що це ДПА у формі ЗНО. Це те, що треба зробити, щоб отримати атестат», – зазначила Л.Середяк.

Тих, хто зареєструвався і отримав сертифікат, просять перевірити правильність заповнених даних. Якщо є помилки, необхідно вносити зміни. Л.Середяк наголосила, що вхід у пункт тестування дозволений із сертифікатом і з оригіналом паспорта.

Л.Середяк також звернула увагу на найпоширеніші помилки, які трапляються при реєстрації на ЗНО.

«Є кілька фотографій, де чомусь зображення обрізано на півчола. Присилають додатки до атестата, а не сам атестат. Нам не потрібно додатків. Тоді ми телефонуємо або пишемо відмови. Є випадки, коли дівчата виходять заміж, змінюють прізвища і не розуміють, що коли атестат і паспорт на різних прізвищах, то має бути документ, який це з’єднує. Тоді також є відмова, бо це неповний пакет документів. Затримка і в тому, як говорять директори шкіл, є одна-дві дитини, які не мають паспорта у силу різних причин. Ми просимо не тримати школу. Але ця дитина також має отримати атестат і бути зареєстрована. Тих, хто не робить паспорт з релігійних переконань, будемо реєструвати за свідоцтвом про народження, але потрібне клопотання закладу освіти. Атестат ця людина отримає, але далі буде мати проблеми при вступі. Бо при вступі свідоцтво про народження не проходить, а має бути тільки паспорт. Є медичні довідки, які не зовсім правильно оформлені», – повідомила Л.Середяк.

Вона зауважила, що тим, хто буде перереєстровуватись чи змінювати предмет, потрібно прислати повний пакет документів.

Додатковий період реєстрації з 3 до 20 травня передбачений для тих, хто з поважних причин не зміг вчасно зареєструватися на основну сесію (учасники АТО, люди з окупованих територій).

Серед особливостей ДПА директор Львівського РЦОЯО відзначила: передбачено, що учні, які навчаються у заочних класах, вечірніх школах будуть проходити ДПА безпосередньо у своєму навчальному закладі. Вони не реєструються на ДПА у формі ЗНО.

У суботу 16 та 23 березня буде проходити пробне ЗНО. На участь у пробному ЗНО у Львівському центрі зареєструвалися понад 20 тис. учасників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 03:15 :56