Затягування з мовним законом: Подоляк звинуватила групи депутатів у відроблянні грошей Кремля

ZIK

У Верховній Раді під час розгляду «мовного» закону насправді відбувається не саботаж, а дуже ретельне відробляння кремлівських грошей.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявила народний депутат України (фракція «Самопоміч»), заступник голови Комітету ВРУ з питань культури і духовності Ірина Подоляк.

Нардеп, коментуючи перебіг розгляду поправок до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної, заявила: «Представники опозиційної платформи, Опозиційного блоку, групи «За життя», так само представники БПП – вони практично ставлять на погодження усі поправки, які були враховані чи не враховані, і використовують цей майданчик для того, щоб задурювати людей. Не хочу називати це словом «маніпуляція», бо це відверта брехня – те, що вони висловлюють в ефір під час того, як вони обговорюють поправки, бо все, що вони обговорюють, не має стосунку до цього закону».

З її слів, «кремлівські заробітчани» лякають людей нормами «мовного» закону, мета якого полягає лише в тому, щоб зупинити в Україні русифікацію, та намагаються внести розкол у суспільство.

«Мова йде про те, що державна мова – це один із маркерів ідентичності, це один із маркерів держави. У державі, яка є суб’єктом міжнародного права, а не сателітом чи колонією якоїсь іншої більшої держави, є своя державна мова, і жодна інша держава у світі українську мову не буде розвивати, культивувати, застосовувати і надавати нею послуги», – заявила Ірина Подоляк і додала, що люди, які спілкуються російською у побуті, продовжуватимуть нею користуватися, і ніхто їх за це не каратиме.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло 2059 поправок.

Як повідомляли, депутати від Опоблоку, попри заклики парламентарів з інших фракцій не затягувати розгляд проекту закону, під час обговорення поправок неодноразово заявляли про начебто порушення регламенту ВРУ, погрожували зверненнями до КСУ; вимагали повернення до низки правок та оголошення перерв у роботі ВРУ.

Під час вечірнього засідання ВРУ 14 березня депутати дійшли до 490-ї поправки до законопроекту. Роботу над «мовним» законом продовжать у вівторок, 19 березня.

Loading...