live

Український літак «Мрія» пролетить над Венецією на відкритті 58-ї бієнале

Фото: facebook.com/petroporoshenko

Президент України Петро Порошенко анонсував український художній проект «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» на відкритті 58-ї Венеційської бієнале цього року, у рамках якої надважкий транспортний літак Ан-224 «Мрія» з інформацією про українських художників на борту пролетить над Венецією.

Про це Глава держави написав на своїй сторінці у Facebook.

«Ранок. 9 травня. Венеція. Європа. Запам’ятайте. Це – час і місце для старту сміливого, амбітного, потужного мистецького проекту «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні», в якому Україна опанує нову висоту. Літак «Мрія» з інформацією про українських художників та художниць на борту пролетить над Венецією. Так українське мистецтво потужно заявить про себе на 58-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва», – написав П.Порошенко.

Як повідомляє Міністерство культури України, літак «Мрія», пролітаючи над Венецією, на декілька секунд кине тінь на сади Джардіні, де відбуваються бієнале. «Всередині літака буде HDD диск з інформацією про всіх нині живучих художниць та художників України або художні колективи, які погодились взяти участь у проекті», – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, куратор цього проекту Open Group продовжує приймати заявки на участь у перформансі.

58-ма Міжнародна виставка мистецтв у Венеції відбудеться 11 травня – 24 листопада 2019 року.

Венеціанські сади (англ. Giardini Veneziani) – паркова зона в історичному центрі Венеції в кварталі Кастелло, де з 1895 року відбувається Фестиваль мистецтв Венеціанської бієнале. Нині на території парку розташовані 30 павільйонів, 29 з яких «належать» певним країнам і використовуються для проведення виставок національного мистецтва під час бієнале. У 30-му павільйоні, відомому як «Падільоне Чентрале», проводиться головна виставка.

Ан-225 «Мрія» (кодове ім’я НАТО – «Козак», англ. Cossack) – найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ ім. Антонова. Ан-225 із максимальною спорядженою масою 640 т є найважчим літаком у світі. У листопаді 2004 р. Міжнародна авіаційна федерація внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннеса за його 240 рекордів.

Оператором Ан-225 «Мрія» є українські «Авіалінії Антонова», що є структурним підрозділом ДП «Антонов». Протягом багатьох років флот авіакомпанії активно задіяний на міжнародному ринку комерційних авіаперевезень нестандартних і надважких вантажів.Loading...
Loading...
Loading...