Новини » Суспільство 14 березня, 2019, 12:18
У Львові оголосили винагороду за спійманих паліїв сухої трави
Фото: slovoidilo.ua
Фото: slovoidilo.ua

Через масові підпали сухої трави у Львові журналісти оголосили винагороду за кожного впійманого палія.

Кожен небайдужий мешканець Львова, який впіймає «на гарячому» недобросовісного господаря та передасть його у руки поліції, отримає 2 тисячі гривень, заявило нещодавно львівське видання Форпост.

«Побитих паліїв готові лікувати коштом редакції», – додає Олег Радик, головний редактор видання.

Підпали сухостою з початком весни стали масовими. На Львівщині лише за минулий тиждень зафіксували 400 підпалів сухої трави на полях. А це завдає величезної шкоди природі. У вогні гинуть комах, звірі, птахів, згоряють рослини. Крім того, палії, очевидно, не знають, що вигорає гумус і ґрунтові мікроорганізми, а це призводить до зменшення родючості. Багато території горять щонайменше двічі на рік. Через це започаткували проект моніторингу пожеж в країні.

Це дасть оцінити реальні масштаби пожеж та знайти природні території з трав’янистою рослинністю, які не горіли більше 10-20 років.

«У перспективі плануємо провести дослідження біоти на територіях які давно не горіли і порівняти з аналогічними територіями, які горять регулярно.

Всі результати дослідження будуть у відкритому доступі. Плануємо їх використовувати як аргумент впливу на формування законів і підзаконних актів регулюють проблему підпалів сухої рослинності», – пояснюють творці проекту.

Долучитися до нього у якості волонтерів можу будь-хто: можна допомагати з оцифруванням пожеж за космічними знімками, або ж якщо ви власник квадрокомптера, – знімати ним згарища, та найпростіше, чим можна допомогти, – залишити повідомлення про пожежу через вебформу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 02:47 :09