«Турбоатом» підписав мільярдний контракт на виробництво турбін для українських ГЕС

Сьогодні 14 березня, «Турбоатом» і «Електроважмаш» підписали контракт з «Укргідроенерго» на суму 1,27 млрд грн.

Контракт на модернізацію турбін та генераторів Кременчуцької ГЕС виграли на тендерних торгах, випередивши європейських і китайських конкурентів. У підписанні документа, яке відбулося 14 березня на заводі «Турбоатом», взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та голова ХОДА Юлія Світлична, повідомляє прес-служба Харківської ОДА.

«Нам необхідно модернізувати енергетику. Нам потрібно зробити, щоб Україна стала енергетично незалежною, – підкреслив Володимир Гройсман, звертаючись до колективу «Турбоатому». – Це можливо зробити тоді, коли ви будете повністю включені в процес модернізації. Я абсолютно радий тому, що на міжнародному тендері саме ви здобули перемогу. І у нас сьогодні є можливість завантажити ваші потужності».

Крім того, кілька тижнів тому «Турбоатом» уклав контракт на 0,5 млрд грн з атомними станціями країни та буде постачати їм обладнання, аналогічне тому, яке раніше поставляла російська корпорація «Силові машини». Харків’яни розробили власну конструкцію титанових робочих лопаток для турбін українських АЕС, забравши у промисловців РФ обслуговування атомників України.

Нові лопатки необхідні для виробничих потреб енергоблоків № 1, 2 Хмельницької АЕС та енергоблоку № 4 Рівненської АЕС, які відпрацювали встановлений ресурс.

«У нас є портфель замовлень на найближчі 2 роки – понад 6 млрд грн. Він збалансований – це гідрогенерація, атомні станції, теплова генерація.

Зараз на підприємстві рівень зарплат – близько 15 тис. грн, у промислово-виробничого персоналу – майже 20 тис. грн. Це конкурентна зарплата, вона дозволяє нам утримати людей», – зазначив директор АТ «Турбоатом» Віктор Суботін.

Він підкреслив, що в останні роки підприємство працює з прибутком – понад 3 млрд грн за три роки. За цей час «Турбоатом» реалізував продукції на 7 млрд грн.

Довідка.

ПАТ «Турбоатом» – одне з найбільших у світі турбінобудівних підприємств. Спеціалізується на виробництві парових турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій. Експортує турбінне обладання в 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Loading...
Loading...
Loading...