Новини » Політика 14 березня, 2019, 13:59
Синельников: Маємо 39 кандидатів, а суперечка іде лише між кількома із них
ZIK
ZIK

Є чимало питань щодо відкритості кандидатів та їхніх виборчих програм. Адже не кожен із претендентів заявив про свої виборчі позиції. Ба більше! Велика частина навіть не надала інформацію засобам масової інформації. що впливає на оцінки виборців, які беруть участь в соціологічних дослідженнях.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний експерт Руслан Синельников.

«Дуже дивна ситуація, коли є 39 кандидатів в президенти, а суперечки тривають між кількома. Мабуть, варто зосередитись на питанні відкритості програм кандидатів і доступу до них ЗМІ», – сказав Синельников.

Він вважає, що відкритість дала б набагато більше розуміння виборцям і, можливо, тоді були б інші результати соціологічних досліджень.

«Зараз ми бачимо те, що кожна окрема соціологічна організація намагається показати саме свою репрезентативність і близькість до очікувань виборців. Але бентежить те, що у підсумку опитування надто різняться», – зазначив він.

Тому, за його словами, визначальним все одно буде день голосування. Адже проведення соціологічних досліджень до виборів є формуючою соціологією.

«До одних респондентів дійшли і записали все в одне дослідження, а інші дали свої відповіді і їх записали у інше. Відповідно, поки кандидати не оголосять про свою позицію щодо тих чи інших питань, громадянам буде важко визначитися як у першому, так і другому турі, за кого ж голосувати», – прокоментував Синельников.

Його колега, політичний аналітик Андрій Вігірінський вважає, що ситуація ще цікавіша. Адже, на його думку, зараз боротьба триває не за перше місце, а за те, щоб потрапити хоча б на друге місце у другому турі.

«Кандидати не змагаються за перше місце, адже наразі, за соціологічними дослідженнями, відрив занадто великий. І багато хто вже змирився, що є особа, яка вже потрапляє у другий тур. Навіть, якщо поспілкуватися із представниками штабів, то вони вже відносяться до цього, як до факту, який відбувся», – прокоментував Вігірінський.

До слова, Центральна виборча комісія на виборах 2019 року, станом на 13 березня  зареєструвала 683 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій та іноземних держав. Також вже сформовано 101 дільничну комісію у закордонному виборчому окрузі.

Також слід зазначити, що на брифінгу лідерів кримськотатарського народу, уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв наголосив на тому, що 20 кандидатів у президенти жодного разу не згадали про повернення окупованих територій.

Читайте більше новин про: кандидатів та вибори 2019

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 00:53 :33