Новини » Київ 14 березня, 2019, 10:45
Староакадемічний корпус Могилянки відреставрують
Староакадемічний корпус Києво-Могилянської академії. Фото: myslenedrevo.com.ua/І. Парнікоза
Староакадемічний корпус Києво-Могилянської академії. Фото: myslenedrevo.com.ua/І. Парнікоза

У Києві почали реставрувати перший корпус Києво-Могилянської академії, Староакадемічний, побудований в XVIII столітті в стилі українського бароко, що на вул. Сковороди, 2.

З будівлі обсипається штукатурка, в стінах великі тріщини. Реставратори вже зміцнили фундаменти і налагодили водостік, щоб уникнути протікання. У планах – заміна перекриттів, пише «Сегодня».

Раніше академія оголосила тендер на реставрацію будівлі за 157 млн ​​грн, але у самого вишу таких коштів немає.

«Ми сподіваємося на допомогу від держави, адже ця будівля – знакова для всієї України. Також будемо використовувати і власні гроші, які заробляємо на контрактниках», – розповіла керівниця відділу стратегічного розвитку академії Валерія Казадарова.

Під час реставрації на внутрішній стіні корпусу відкрили фреску XVIII століття «Хрещення», яка багато століть вважалася втраченою. Також під час робіт знайшли заряджений дамський револьвер початку XX століття.

Реконструкцію Староакадемічного корпусу завершать до травня 2020 року. Після оновлення сюди повернуть бібліотеку і старовинні книжкові шафи початку ХХ століття, тут також розміститься зала вченої ради академії та аудиторії для студентів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:15 :05