live

Спалах кору: Глузман заявив про вакцинаційну корупцію з часів СРСР

ZIK

Під кінець радянської влади «розумні» мами купляли липові записи, а потім були спалахи дифтерії.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

Пан Глузман вважає, що епідемія кору в Україні – провина не тільки команди Уляни Супрун. Зокрема, він розповів, що коли під кінець радянської влади повернувся із заслання, то декілька років працював педіатром у поліклініці і бачив, як усе працює.

«Я знаю, що таке імунізація, я це все проходив. І тоді були зловживання, «розумні» мами купляли липові записи, а потім були спалахи дифтерії, і це було достатньо масово. У радянської охорони здоров’я були дуже великі проблеми, і з кожним роком вони наростали, але тоді система якось працювала», – наголосив Глузман.

За його словами, принаймні в ті часи маленька дитина в поліклініці не могла зустрітися з хворим на туберкульоз або хворим на психічне захворювання, а зараз хочуть це зробити. Він зауважив, що МОЗ хоче, щоб сімейні лікарі займались ще й психіатрією.

«Це в усьому світі, я це знаю, але ми не в цілому світі, ми – в Україні, до цього треба готуватися. Лікарі бояться про це говорити, а коли ми, психіатри, зустрічаємося з ними, вони проклинають МОЗ і своє життя, їм ще тільки цього не вистачало. Я розмовляв з однією високопоставленою людиною на цю тему і говорив, що треба якось координувати свої зусилля, але співрозмовник подивився на мене і сказав, що їм і без психіатрії невесело», – розповів психіатр.

Нагадаємо, у Дитячому фонді ООН – ЮНІСЕФ заявили, що Україна очолила «тривожно високий» ріст захворюваності на кір у світі.

Loading...