Новини » Суспільство 14 березня, 2019, 13:07
Розкрадання в «Укроборонпромі»: Правоохоронну систему може замінити вулиця, – експерт
ZIK
ZIK

Добровольці, які у 2014-му замінили собою небоєздатну армію, та волонтери, що замінили небоєздатне Міноборони, сьогодні вже готові замінити правоохоронців, прокурорів і суддів.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Валерій Димов.

Він підкреслив, що Державне бюро розслідувань сьогодні може не говорити про свою репутацію, а розпочинати роботу з чистого аркуша. Відтак, у розслідуванні розкрадань в «оборонці» м'яч саме на їхньому полі.

«Юрій Луценко, коли були справи проти Борислава Розенблата та інших, казав не про підозрюваного, а про те, яким чином набирались детективи. Тому ми говоримо не про сутність справи, а про те, кому це вигідно, чиї політичні інтереси конкретна структура відстоює, хто за ними стоїть», – наголошує експерт.

Крім того він висловив переконання, що справу про розкрадання в «Укроборонпромі» таки розслідуватиме саме Національне антикорупційне бюро.

«Але ми вже чули, як Артем Ситник говорить, що Бюро взагалі не знало про деякі справи, а Холодницький в той же час переконує, що САП їм їх передавала. Тому у всіх цих справах люди керуються власними упередженнями і тими людьми, яких вони підтримують. Це головна проблема, адже делегітимізація правоохоронної системи в нинішніх умовах розпорошує право держави на монополію покарань», – запевняє Валерій Димов.

З його слів, якщо люди не бачать справедливих покарань, то добровольці, які у 2014-му замінили собою небоєздатну армію, та волонтери, що замінили небоєздатне Міноборони, сьогодні готові замінити правоохоронців, прокурорів і суддів.

«У цьому велика небезпека. Повірте, найперше знайдуть цапа-відбувайла, на якого все повісять. Втім, згодом таки доведеться здійснювати посадки, тому що є попит на те, щоб розслідувалась ця справа», – наголошує політолог.

Він переконаний, що коли у суспільстві є попит на те, щоб злочинець сидів у в'язниці, то знайдуться люди і структури, які цей попит задовольнятимуть.

«Я хочу, щоб це відбувалось згори, а не знизу – правоохоронною системою, а не вулицею. Я не вірю в те, що інтереси правоохоронців не збігаються з інтересами тотально корумпованої системи. Але вони мають відчувати, що небезпека є не просто для них та їхніх спільників, а й для держави загалом», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, народний депутат України Геннадій Ткачук висловив переконання, що справа про розкрадання в «Укроборонпромі» повинна потрапити до Антикорупційного суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 10:55 :32