Новини » Економіка 14 березня, 2019, 16:49
Рішення Держгеонадр щодо Васищівського родовища негативно впливає на інвестиційний клімат в Україні, – експерт

Рішення Державної служби геології та надр України про призупинення дії спеціального дозволу на користування надрами Васищівського газоконденсатного родовища для активу британської компанії Regal Petroleum завдає непоправної шкоди інвестиційному клімату в Україні і в довгостроковій перспективі може негативно позначитися на темпах припливу іноземного капіталу в країну.

Таку думку висловив економічний експерт Юрій Гаврилечко, передають «Українські новини».

За його словами, рішення регулятора вже спричинило негативні наслідки для іноземного інвестора. Після новини про ймовірне припинення промислу акції компанії обвалились на 41,6%, а її капіталізація впала на понад $80 мільйонів. При цьому експерт нагадав, що весь минулий рік, завдяки реалізації ряду успішних проектів, котирування акцій Regal Petroleum демонстрували неймовірний ріст – 632%.

«Безумовно, якщо надалі до фактичної зупинки видобутку справа не дійде, то котирування компанії відіграють. Але акціонери, які вирішили продати акції на негативі, вже безпідставно втратили гроші, а ті, хто планує продати акції найближчим часом, також втратять через штучно зниженою вартістю», – зазначив Гаврилечко.

Фахівець також зазначив, що в цілому дії регулятора щодо активів британської компанії, безумовно, стануть показовим негативним месседжем для всього ринку.

«Нинішні і потенційні інвестори тепер стануть оцінювати ризики вище і вимагати більш високої ставки вартості капіталу, що негативно позначиться як на вартості акцій компаній, що працюють в Україні, так і на вартості позикового капіталу», – зазначив експерт.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України своїм наказом №76 від 11 березня призупинила дію спеціального дозволу на користування надрами Васищівського газоконденсатного родовища, власником якої є ТОВ «Пром-Енерго Продукт», який є активом британської компанії Regal Petroleum, яка розробляє ряд газодобувних промислів в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 01:38 :54