Новини » Події 14 березня, 2019, 12:35
Реабілітує нацизм: в Росії відкрили справу на Володимира В’ятровича
Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Фото: prm.ua
Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Фото: prm.ua

Проти голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича в Росії відкрили кримінальну справу. Йому закидають «реабілітацію нацизму» (ч. 2 ст. 354.1 КК РФ).

Про це йдеться на сайті Слідчого комітету РФ.

Там зазначають, що він, використовуючи службове становище, нібито відкидає факти, які були встановленні Міжнародним військовим трибуналом.

«У тому числі про приналежність українських націоналістів часі Великої Вітчизняної Війни до військ СС і їх участі у воєнних злочинах проти мирного населення», – йдеться у повідомленні.

Отож, В’ятровича звинуватили у «Реабілітації нацизму».

Сам Володимир В’ятрович назвав це російською гарячкою.

У виданні «Обозреватель» він оприлюднив заяву-відповідь на дії Росії.

Говорячи про роль українських націоналістів у Другій світовій війні і рішення Нюрнберзького трибуналу, які він, на думку СК РФ, заперечує, історик зауважив: «Я досить ретельно вивчав матеріали Нюрнберзького процесу, які, на жаль, ніколи не були видані у повному обсязі російською мовою. Очевидно, не випадково, бо саме у матеріалах Нюрнберзького процесу є документи, які свідчать про боротьбу Організації Українських Націоналістів проти нацизму».

«Очевидно, що ці документи суперечать настановам радянської, а тепер – сучасної російської пропаганди про нібито колабораціонізм бандерівців», – наголосив В’ятрович.

У цьому контексті він додав: «Я переконаний, що сьогоднішня Росія відтворює радянські міфи, пов’язані із Другою світовою війною, які не мають нічого спільного ані з рішеннями Нюрнберзького процесу, ані тим паче з об’єктивом баченням того, чим була Друга світова війна. Зокрема, і для українців».

Додамо, В’ятрович запропонував переглянути дати заснування Дніпра та Павлограда.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 06:47 :16