Новини » Політика 14 березня, 2019, 12:58
Псевдоюридична маячня РФ: В’ятрович відреагував на справу, яку йому «шиє» Кремль
Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович відповів на звинувачення Слідчого комітету РФ на свою адресу у «реабілітації нацизму» і відкриття у Росії відповідної кримінальної справи. Зокрема, український історик нагадав, що «якась псевдоюридична маячня Російської Федерації не поширюється на територію суверенної України» і порадив росіянам читати справжні історичні документи, а не вірити у радянські псевдонаукові міфи.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Подаємо допис Володимира В’ятровича у повному обсязі:

Следственний комітєт, ви забиваєтєсь! Ні Володимир В’ятрович, ні політика національної пам’яті України, ні наша історія не є у сфері юрисдикції Росії. Тривалий час так було, і ви цим зловживали аж до здійснення злочинів проти людяності. Але, нагадаю, це минуло давно, як би не мріялося інакше.

Україна – суверенна держава, і якась псевдоюридична маячня Російської Федерації не поширюється на територію України і на мене як на її громадянина.

З історичної точки зору «слідство» дійшло смішних висновків. На відміну від цього комітету, я ретельно вивчав матеріали Нюрнбергського процесу, які, на жаль для «слідчих», ніколи не були видані в повному обсязі російською мовою.

Очевидно, не випадково, тому що саме в матеріалах Нюрнбергського процесу є документи, які свідчать про боротьбу Організації українських націоналістів проти нацизму. Очевидно, що ці документи суперечать установкам радянської, а тепер – сучасної російської пропаганди про нібито колабораціонізм бандерівців. Саме тому ці документи ніколи не були опубліковані в Російській Федерації.

Росія відтворює радянські міфи, пов’язані з Другою світовою війною, які не мають нічого спільного ані з рішеннями Нюрнбергського процесу, ані тим паче з об’єктивом баченням того, чим була Друга світова війна. Зокрема, і для українців.

Нагадаємо, проти голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича в Росії відкрили кримінальну справу. Йому закидають «реабілітацію нацизму» (ч. 2 ст. 354.1 КК РФ).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 03:22 :12