Новини » Політика 14 березня, 2019, 19:09
Маніпуляція мовним питанням: експерт порівняв реакцію ПАРЄ і Венеційської комісії
ZIK
ZIK

Одні політики почнуть кричати, що вони заборонять російську мову, а інші наголошуватимуть, що тільки завдяки їхньому рішенню можна захистити і зберегти українську мову.

На цьому наголосив політичний експерт Дмитро Васильєв в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт, коментуючи заяву комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, зауважив, що проблема не в самому тексті «мовного» закону, а в тому, що цей законопроект під час виборчої кампанії може поляризувати суспільство.

«Одні політики почнуть кричати, що вони заборонять російську мову, а інші – долучатимуться до цього закону, маніпулюючи тим, що тільки завдяки їхньому рішенню можна захистити і зберегти українську мову.

Щодо заяви комісара Ради Європи, то вона в жодному разі не сказала про те, що цей закон є неправильним і поганим. Безумовно, це їх особистий погляд, адже в нас немає жодного документу від Ради Європи, який би був підписаний їхнім офіційним представником. А от Венеційська комісія взагалі визнала законною і похвальною мету сприяти зміцненню державної мови України», – підкреслив Дмитро Васильєв.

Натомість блогер Андрій Карпов впевнений, що закон не зможе ще більше поляризувати суспільство, навіть у передвиборчий період, оскільки громадськість вже давно чітко розділена.

«Ті, хто розуміють значення та важливість української мови, вже ніколи не змінять своєї думки. Ті ж, кого тягне до російських березок і вони знову хочуть під російське ярмо, так само вже нічим не заохотити до всього українського, зокрема і до мови», – вважає Дмитро Васильєв.

Нагадаємо, 28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло 2059 поправок.

Під час вечірнього засідання ВРУ 14 березня депутати дійшли до 490-ї поправки законопроекту. Роботу над «мовним» законом продовжать у вівторок, 19 березня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 06:45 :36