Новини » Суспільство 14 березня, 2019, 15:32
Луценко: У справі Гандзюк проведено 375 допитів, понад 50 обшуків
ZIK
ZIK

Для завершення досудового розслідування справи Гандзюк і передачі до суду підозрюваних необхідно провести ще кілька експертиз, зокрема судово-психологічну з використанням поліграфа. Важливо визначити правильну кваліфікацію злочину проти активістки, адже від цього залежить екстрадиція підозрюваних.

Про це під час засідання ТСК у справі Катерини Гандзюк, яке транслював телеканал ZIK, заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Головний слідчий СБУ здійснює провадження за фактом вчинення вбивства. Справа кваліфікується за статтею 115, частиною другою, тобто – умисне вбивство», – наголошує Генпрокурор.

Від висновків експертизи, яка незабаром відбудеться, залежатиме правильність цієї кваліфікації, звертає увагу Юрій Луценко.

«Якщо судмедекспертиза підтвердить причинно-наслідковий зв'язок між хімічними опіками та смертю, то справа підпадає під 115 статтю. У протилежному разі, припускаю, буде змінено кваліфікацію», – зазначає Генпрокурор.

Це важливо не лише для підозр, обвинувачень, а й необхідних екстрадиційних документів, зазначає Юрій Луценко.

«Тому ми чекаємо висновків експертизи для того, щоб остаточно визначитися з подальшим оголошенням інших учасників злочину у міжнародний розшук», – пояснює Генпрокурор.

Також Юрій Луценко перелічує дії, які вже зроблено для розв’язання справи Катерини Гандзюк.

«Проведено 375 допитів, понад п’ятдесят обшуків, приблизно сто негласних слідчо-розшукових дій, сорок п’ять оглядів, сто тимчасових оглядів, десять слідчих експериментів. Ще призначено сорок п’ять судових експертиз, більшість з яких ми уже провели. Згідно отриманого висновку, смерть Катерини настала від хімічного опіку», – каже Генпрокурор.

Для завершення досудового розслідування і передачі до суду підозрюваних необхідно провести судово-психологічну експертизу з використанням поліграфа, наголошує Юрій Луценко.

«Слідство вважає, що замовником Гандзюк є Мангер, який через знайомих організаторів – Павловського і Торбіна – замовив виконання злочину. Паралельно ми замовили аудит Рахункової палати щодо бюджету Херсонської міської і обласної ради. Звідси ми бачитимемо економічне підґрунтя злочину і, можливо, інших кримінальних справ, які вели люди, чиї прізвища так настирливо звучать у пресі. Також ми замовили відповідну перевірку Державного комітету лісового господарства, який вже надав нам потрібну інформацію про знищення і розкрадання лісів», – додає генпрокурор.

Нагадаємо, із підозрюваного і вбивстві активістки Катерини Гандзюк, Владислава Мангера, слідчі СБУ зняли електронний браслет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 06:23 :57