Новини » Суспільство 14 березня, 2019, 11:41
Ліки, що роблять людську кров «смертельною» до комарів, допоможуть боротися з малярією
Комар. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Комар. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Препарат, який отруює комарів, коли вони споживають його, може допомогти у боротьбі з малярією.

Випробування показали, що цей препарат зменшив кількість випадків захворювання серед дітей у сільській місцевості Буркіна-Фасо на 20%, – пише видання Independent.

Лікування дорослих та дітей препаратом Івермектин допоміг контролювати поширення малярії, не викликаючи шкідливих побічних ефектів, – показало дослідження, проведене командою з Університету штату Колорадо.

Вчені дійшли висновку, що новий підхід, у поєднанні з препаратами для боротьби з цією інфекцією, може підвищити опірність організму, допомогти протистояти хворобі.

«Івермектин зменшує кількість виникнення нових випадків малярії, роблячи кров людини смертельною для комарів, які її споживають, і тим самим зменшує ймовірність інфікування інших», – пояснив доктор Браян Фой, автор дослідження, опублікованого у журналі The Lancet.

Під час 18-тижневого дослідження дослідники залучили 2700 осіб, у тому числі 590 дітей, у восьми селах, причому половина групи отримувала дозу Івермектину кожні три тижні.

Всього у середньому було зафіксовано два випадки малярії на одну дитину у групі, яка отримувала лікування, у порівнянні з 2,49 дітей у контрольних селах.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 16:05 :09