Новини » Економіка 14 березня, 2019, 22:01
Контрабанда – експерт назвав щорічні втрати бюджету України
ZIK
ZIK

Щороку бюджет України втрачає через контрабанду близько 3-4 мільярдів доларів.

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив кандидат економічних наук Ілля Несходовський.

За словами пана Несходовського, в Україні є стандартна податкова система, але проблема в тому, що вона нормально не працює. Він впевнений, що в результаті цього процвітає контрабанда, яка душить українського виробника.

«Втрати бюджету від контрабанди – близько 3-4 мільярдів доларів за рік. В Україну офіційно завезли 8-10 штук телефонів Apple, а в реальності в людей на руках тисячі одиниць. І з них не сплачувалися податки», – зазначив експерт.

Зокрема він зауважив, що якби в Україні виробляли телефони, то за них мали б сплатити всі податки і ще нарахувати 20% ПДВ. Однак в Україну заходить товар контрабандою і за нього нічого не сплачують. За таких умов вітчизняному виробнику конкурувати дуже важко.

«Яким чином нашому українському виробнику конкурувати з контрабандою? Звичайно, в нас нема заводів, які виробляють телефон, але в нас маса інших заводів. Але вони не можуть конкурувати з контрабандою, тому вони звільняють працівників і банкрутують або змушені конкурувати шляхом уникнення оподаткування або зниження вартості робочої сили», – пояснив Несходовський.

Як повідомлялося, у МВФ назвали ключовий показник для економічної стабільності України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 02:49 :28