Новини » Світ 14 березня, 2019, 10:03
Ізраїль розкритикував каталонський уряд за твіт про Анну Франк
Анна Франк. Фото: wikipedia.org
Анна Франк. Фото: wikipedia.org

Після того, як прес-секретар каталонського уряду запостила цитату Анни Франк разом з фотографією жовтої стрічки – символу незалежності регіону, посольство Ізраїлю в Мадриді звинуватило каталонський уряд у використанні Голокосту «для пропагування політичного курсу».

У вівторок, 12 березня, Ельза Артаді опублікувала жовту стрічку, супроводжувану словами Анни Франк, дівчинки-підлітка, яка разом зі своєю сім’єю переховувалася в Амстердамі від нацистів, та померла від тифу у концтаборі Берген-Бельзен у Німеччині, – інформує видання Guardian.

«Нам заборонено мати власну думку. Люди можуть вам сказати тримати свій рот на замку, але це не зупинить вас від того, аби мати власну думку.... Ніхто не повинен бути позбавлений можливості говорити те, що він думає», – йдеться у цитаті.

Артаді додала: «Дуже доречна цитата від Анни Франк, яка померла у Берген-Бельзені 69 років тому». Фактично, Франк померла 74 роки тому, у лютому або березні 1945 року.

Іспанська виборча комісія доручила каталонському уряду усунути жовті стрічки та сепаратистські прапори Естелада з офіційних будівель, стверджуючи, що вони є партизанськими символами й не повинні використовуватися регіональними органами влади напередодні загальних та європейських виборів.

«Ніщо, ніщо не можна порівнювати з Голокостом, щоб пропагувати політичний курс. Це порівняння є ганебною!», – прокоментував твіт Артаді заступник посла Ізраїлю в Іспанії Асаф Моран.

Колишній прем’єр-міністр Франції Мануель Вальс, що балотується у мери Барселони у травні, також розкритикував твіт. «Ганьба та відсутність історичних знань. Іспанія – це демократія. Як її можна порівнювати з Голокостом? Досить всієї цієї нісенітниці!».

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 06:53 :37