«Інваліди комуністичної системи»: соратника Чорновола обурила ситуація довкола мовного закону

ZIK

Поправки до проекту закону щодо функціонування української мови як державної, які зараз розглядають у ВРУ, нічого не варті, бо їх не ухвалюють – немає ні депутатів у залі, ані дискусії. Це – саботаж.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив прес-секретар В’ячеслава Чорновола (1993-1999 років) Дмитро Понамарчук.

Дмитро Понамарчук, коментуючи перебіг розгляду поправок до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д, заявив, що йому до вподоби ідея щодо двох мов в Україні. З його слів, окрім української, в Україні має бути кримськотатарська мова, бо іншої Батьківщини, окрім України, у неї більше у світі немає. З його слів, питання щодо статусу цієї мови – офіційного чи державного – треба ще обміркувати.

«Але друга мова в Україні – кримськотатарська. Кримські татари – складова українського народу, української нації», – наголосив він.

Те, що зараз відбувається у парламенті навколо розгляду «мовного» законопроекту, Дмитро Понамарчук вважає саботажем.

«Ми бачимо, що блазні просто збиткуються із демократів... Вони не ухвалюють поправки до закону, але розглядають. Такі вимоги демократії – всі 2 тисячі поправок треба розглянути, а розглянули п’яту чи шосту частину. Ті «інваліди комуністичної системи» просто збиткуються із демократії!» – заявив Дмитро Понамарчук і додав, що нардеп Ганна Гопко вчинила правильно, коли зняла всі свої поправки до проекту закону про мову.

«Ті поправки у законі, що зараз розглядається, нічого не варті, бо вони не ухвалюються – зали нема, дискусії немає. Є те, що називається «саботаж», – резюмував Дмитро Понамарчук.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло 2059 поправок.

Як повідомляли, депутати від Опоблоку, попри заклики парламентарів з інших фракцій не затягувати розгляд проекту закону, під час обговорення поправок неодноразово заявляли про начебто порушення регламенту ВРУ, погрожували зверненнями до КСУ; вимагали повернення до низки правок та оголошення перерв у роботі ВРУ.

Під час вечірнього засідання ВРУ 14 березня депутати дійшли до 490-ї поправки до законопроекту. Роботу над «мовним» законом продовжать у вівторок, 19 березня.

Loading...