Новини » Суспільство 14 березня, 2019, 16:20
Голова Нацполіції: Найбільша кількість злочинів проти активістів – це вбивства
ZIK
ZIK

Упродовж 2014-2019 років зареєстровано 149 заяв та повідомлень щодо злочинів і подій, пов’язаних з громадськими активістами. Левова частина з них стосується убивств.

Про це під час засідання ТСК у справі Катерини Гандзюк, яке транслював телеканал ZIK, заявив голова Національної поліції Сергій Князєв.

«Ми склали список кримінальних проваджень, які умовно можна віднести до статистичних даних щодо злочинів проти активістів», – коментує Сергій Князєв.

Упродовж 2014-2019 років зареєстровано 149 заяв та повідомлень про злочини і події, пов’язані з громадськими активістами, зазначає голова Національної поліції.

«Найбільше їх відбулося у Києві – 29, в Одеській області – 19, у Дніпропетровській – 15.  Також відкрито 144 кримінальних проваджень», – каже Сергій Князєв.

Голова Національної поліції розповідає, хто із активістів найчастіше стає жертвами насильства.

«Жертвами злочинних посягань стали 38 активістів, які виступали проти корупції; 31 активіст, які відстоювали права у сфері довкілля і боролися із незаконними будівництвами; 19 людей потерпіло через боротьбу за рівні права громадян і членів ЛГБТ-спільноти; 16 націонал-патріотів; 18 журналістів; десять правозахисників; сім депутатів місцевих рад; шість волонтерів», – говорить Сергій Князєв.

Голова Національної поліції розповідає про те, які злочини найчастіше вчиняють проти активістів.

«За цей відрізок часу трапилося 19 убивств, три погрози вбивства, 38 тілесних ушкоджень, два розбої і пограбування, крадіжки, незаконні поводження зі зброєю тощо. Крім того, 24 злочини стосувалися знищення майна, 33 – хуліганства, 13 – перешкоджань законній діяльності журналістів», – зазначає Сергій Князєв.

За результатами досудового розслідування у двадцяти п’яти кримінальних провадженнях до суду направленні обвинувальні акти, наголошує голова Національної поліції.

«Приблизно 18 проваджень закрито через відсутність складу злочину, дев’ять за підслідністю передано до СБУ і прокуратури», – каже голова Національної поліції.

Нині слідчі Нацполіції розслідують 91 кримінальне провадження, підкреслює Сергій Князєв.

«У п’яти провадженнях встановлено особи, які вчинили злочини. На нашу думку, незабаром їхні справи з обвинувальними актами будуть відправлені до суду», – додає голова Національної поліції.

Нагадаємо, раніше про хід справи Катерини Гандзюк розповів генпрокурор Юрій Луценко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 03:12 :15