Новини » Економіка 14 березня, 2019, 12:49
Газпром знайшов спосіб, як обійти європейську директиву проти «Північного потоку-2», – ЗМІ
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Дочірня компанія Газпрому, яка займається будівництвом морського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2», вивчає можливість створення дочірньої компанії та передачі в її управління останніх 50 кілометрів газопроводу, щоб ухилитися від виконання нової європейської газової директиви.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела, передає «Громадське».

Якщо нову дочірню компанію створять та передадуть їй останні 50 кілометрів морського газопроводу, які передують виходу труб на берег Німеччини, то європейська газова директива не зможе поширюватися на весь «Північний потік-2», а сам Газпром зможе зберегти повний контроль над трубопроводом.

Зазначимо, що ухвалена газова директива ЄС наразі перебуває на стадії затвердження. Нею передбачено, що постачальник газу та компанія, яка забезпечує його транспортування мають бути відокремленими. Іншими словами, Газпром мав би передати «Північний потік-2» в управління іншій, не пов’язаній з ним компанії. Сама ж ці компанія має давати вільний доступ до трубопроводу не лише Газпрому, але й іншим компаніям-постачальникам. Тобто, Газпром не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.

13 лютого стало відомо, що уряди країн-членів ЄС та представники Європарламенту узгодили зміни до енергетичної директиви ЄС, у яких зменшили перешкоди для будівництва російського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2».

В МЗС України повідомили, що ухвалення такого рішення у ЄС означає, що російський газопровід підпаде під європейське право, проте проблемним залишиться спосіб забезпечення дотримання європейських правил при транспортуванні газу через «Північний потік-2».

У Єврокомісії заявили, що нове газове законодавство застосують до «Північного потоку-2», після чого потужність газопроводу буде вдвічі меншою, ніж планувалося при його проектуванні та будівництві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 06:29 :58