Ділянка «Північного потоку-2» може перейти до окремої компанії, – Financial Times

Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Оператор проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2» розглядає можливість створення окремої компанії, яка б володіла й управляла останніми 50 км газопроводу, що підірвало б плани Євросоюзу регулювати роботу всього проекту вартістю в € 9,5 млрд.

Про це повідомляє в четвер газета Financial Times, інформує ТАСС.

За її даними, йдеться «про невеличку підводну ділянку магістрального газопроводу в німецьких територіальних водах». У разі реалізації такої пропозиції робота цього відрізка регулюватиметься відповідно до правил ЄС, однак на «іншу частину «Північного потоку-2» протяжністю майже 1200 км юрисдикція блоку поширюватися не буде», відзначає видання з посиланням на три особи, ознайомлені з ситуацією.

Ці плани, які поки не обговорювалися з німецькими регулюючими органами, дуже схожі зі структурою власності, використовуваної в газопроводах Opal в Німеччині. Вони пов’язують вже діючий з 2011 року газопровід «Північний потік» з газорозподільною мережею країни. Ця пропозиція, яка була в стадії розробки, може викликати, як вважає Financial Times, «нову хвилю критики» щодо спорудження газопроводу, який, за твердженням Брюсселя, може поставити європейські країни в «ще більшу залежність» від російського газу.

Європарламент раніше схвалив резолюцію по доповіді під назвою «Про політичні відносини між Європейським Союзом і Росією», де йдеться про необхідність згорнути здійснення проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2», а Росія більше не визнається стратегічним партнером Євросоюзу.

Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Вартість будівництва оцінюється в 9,5 млрд євро, запуск газопроводу очікується до кінця 2019 року. Європейськими партнерами «Газпрому» за проектом є німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell.

Loading...