Новини » Економіка 14 березня, 2019, 16:34
Без пенсійної реформи – експерт вказала на новації, які Рада не втілила через страх
ZIK
ZIK

Причиною критичної ситуації, що склалася із пенсіями, є провальні дії політиків, які побоялися підвищувати пенсійний вік.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила керівник Інституту громадянських свобод Галина Третякова.

Пані Третякова вважає, що причиною критичної ситуації, що склалася із пенсіями, є провальні дії в системі пенсійного забезпечення. Зокрема свого часу політики побоялися підвищувати пенсійний вік, одночасно зберігаючи коефіцієнт заміщення на рівні 60%.

«У зв'язку з тим, що ми підвищували пенсійний вік лише жінкам, 10,5 мільйона працюючого населення вимушені були утримувати 11,4 мільйона пенсіонерів. Своєчасно ми також не впровадили другий рівень пенсійного забезпечення, що теж впливає на те, що ми не маємо іншого джерела, ніж солідарна система. Цього всього ми не зробили, і можна констатувати, що реформи не відбулося», – зазначила пані Третякова.

За її словами, реформа передбачає зміну суспільних відносин, а цього не відбулося, натомість водночас почали варіювати формулами. Зробили індивідуальну формулу, після чого експертам дуже важко оцінити, хто скільки отримує підвищення. Йдеться про формулу, яка була закріплена в жовтін 2017 році, і за якою перерахували пенсію.

«Ми змінили коефіцієнт 1,35 на 1, зменшивши коефіцієнт заміщення з 60% до 40%. Ми не індексували впродовж 4 років поспіль пенсію до жовтня 2017 року, і таким чином пенсіонери втратили гроші, особливо коли у 2015 році інфляція була 42%. Ми фактично за рахунок пенсіонерів дотували інші галузі – оборону, реформу охорони здоров'я, реформу освіти», – зауважила експерт.

Також пані Третякова додала, що навіть для того, щоб підтримувати такий рівень пенсії, уряд був вимушений більш ніж 2 роки тому підключати СПД або ФОПів до системи пенсійного забезпечення.

«Хоча вони сплачують мінімальну пенсію, а потім будуть розраховувати від держави соціальну пенсію 40% від мінімальної заробітної плати або мінімальну соціальну пенсію, яка вдвічі більша, ніж та сума, яку вони сплачують. Зазвичай Європа до 2000-х рокі ФОПів не підключала до системи пенсійного забезпечення. Вони сплачують поміркований податок і за це не можуть розраховувати, що держава їм колись буде допомагати», – прокоментувала гостя програми.

Як зазначалось, раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що монетизація субсидій та індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 13:36 :11