live

«Злив» інформації: Bihus.info оприлюднили не ту переписку, яка є підтвердженою, – Генпрокурор

ZIK

Під час проведення експертного аналізу інформації, яка є на телефонах фігурантів справи, та аналізу того, що показав у програмі журналіст Денис Бігус, не все співпадає.

Про заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час засідання Тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань у війську, яке транслював телеканал ZIK.

Юрій Луценко підкреслив, що Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції за поданням Генпрокуратури провів експертизу трьох телефонів й одного диску, який був за допомогою спеціалістів МВС скачаний із цих телефонів, на предмет непідробності листування.

«Експертиза встановила, що інформація, скачана з трьох телефонів у середині 2017 року на диск, не була монтованою і до неї не було жодного стороннього втручання. Це означає, що тепер ця інформація може стати предметом слідства НАБУ, якщо Агентство зрештою захоче почати це слідство по своїй підслідності про розкрадання коштів або зловживання посадовими обов’язками. А також предметом слідства для ДБР щодо ймовірних корупційних дій будь-яких правоохоронців – із ГПУ, НАБУ, ДФС та інших», – зауважив Юрій Луценко.

Також Генпрокурор наголосив, що під час аналізу того, що є на диску, й аналізу того, що показав у програмі журналіст Денис Бігус, не все співпадає.

«Я не вповноважений зараз проводити аналіз змісту того, чого немає на дисках, а є у Бігуса, але лише зазначу побіжно, що прокурори зазначають про те, що показані журналістом розмови між Жуковим і керівником концерну «Укроборонпром» Павлом Букіним у телефонах не виявлено. Все це має стати предметом роботи ДБР, адже тільки вони мають допуск до оригінальних носіїв інформації», – пояснив Юрій Луценко.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднило розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом його став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.

Вже через тиждень «Bihus.info» оприлюднило новий матеріал, де зазначалось, що всі слідчі органи, включно з НАБУ, «зливали» справи Гладковського за хабарі.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістського розслідування щодо ймовірного отримання правоохоронцями фінансової вигоди у справі про корупцію в оборонній сфері.

12 березня під стінами НАБУ відбулася акція протесту з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності заступника Артема Ситника Гізо Углаву. Loading...
Loading...
Loading...