live

Замки Львівщини вдалося відстояти завдяки резонансу, – Олег Панькевич

Золочівський замок. Фото: Микола Тис/ZIK

Вчорашнє рішення депутатів Львівської облради надати згоду на безоплатну передачу в державну власність до сфери управління Міністерства культури інвентаризаційних справ і технічних паспортів на об’єкти культурної спадщини – замки Львівщини, однозначно позитивне. І воно, як і недопущення різних тіньових схем довкола замків, стало можливим завдяки резонансу, який викликали круглі столи, зорганізовані громадськістю задля збереження національної спадщини.

Про це у коментарі IA ZIK розповів депутат Львівської обласної ради Олег Панькевич.

«Це однозначно позитивне рішення. Ми можемо говорити про певну перемогу громадськості, яка забила на сполох майже рік тому, коли на сесії Львівської обласної ради відбулася спроба оголосити про те, що відповідні замки «Золотої підкови», тобто об’єкти національної спадщини, планувалося взяти у обласну комунальну власність. Тоді я, напевно, першим почав ставити запитання: що це за рішення, хто є його ініціатором та яка історія цих питань? Тоді я побачив, що може бути застосована певна схема щодо цих об’єктів. Власне, було зроблено кілька депутатських звернень, запитів у різні інстанції, ми з громадськістю голосно про це говорили на сесії ЛОР, відбувалися круглі столи. І відповідно через цей резонанс нам вдалося спроби ділків, місцевих, чи не місцевих, принаймні відбити», – зазначив Олег Панькевич.

Олег Панькевич, депутат Львівської обласної ради. Фото: Микола Тис/ZIK
Олег Панькевич, депутат Львівської обласної ради. Фото: Микола Тис/ZIK

Він акцентував, що жодних проблем не було б, якби все відбувалося у межах закону.

«Відбувається те, що мало відбуватися і раніше. Цієї проблеми не було б, якби все рухалося за законом, своїм шляхом. Насправді, ми ще тоді доводили, що ці замки є державною власністю. Інше питання, що документація потребує впорядкування, і цим рішенням ЛОР зробила крок до цього впорядкування – до того, щоб наша національна спадщина належала державі. Звісно, що проблема залишається і не вирішеною до кінця. Тобто ми розуміємо, що і на державну власність можуть бути різні зазіхання. Але на те і є громадськість, щоб і надалі контролювати ситуацію із замками Львівщини», – акцентував Олег Панькевич.

Він додав, що вчорашнім рішенням депутати підтвердили «очевидну річ».

«Депутати підтвердили очевидну річ, що і так було зрозуміло. Хтось, на цьому першому етапі намагався використати, у тому числі позицію чиновників від міністерства. Хто слідкував за цією темою, то, напевно,пам’ятає, що на круглому столі представник Міністерства культури казав, мовляв, ви обласна рада, то ви і вирішуйте: міністерство і так не проти, і так не проти. Тобто було видно, що цей чиновник міністерства швидше «працював» на те, що ці замки можуть бути комунальною обласною власністю. Але усі ці спроби були відбиті, і це рішення працює на узаконення очевидних речей. Тобто є інвентаризаційні справи, на котрі були використані кошти обласного бюджету і їх передадуть Міністерству культури. Наступний крок – міністерство мало б продовжити ці формальні моменти. Тобто усі ці замки мали б увійти до офіційного державного реєстру. До цього має бути залучений і Фонд держмайна тощо. Я сподіваюся, що все буде далі йти своїм законним шляхом. Ще раз підкреслю – все це завдяки резонансу, який мали минулорічні круглі столи. З іншого боку, хто б міг подумати, що замки стануть об’єктами зазіхань новітніх ділків. Але, як бачимо, і такі речі можуть відбуватися», – підсумував депутат Львівської обласної ради.

Нагадаємо, вчора замки Львівщини передали у власність держави.Loading...
Loading...
Loading...