Новини » Економіка 13 березня, 2019, 21:32
Україна – вперше в історії – долучиться до міжнародного депозитарію цінних паперів

13 березня міжнародний депозитарій цінних паперів Clearstream і Національний банк України підписали угоду про кореспондентські відносини для подальшого відкриття рахунку в цінних паперах в депозитарії НБУ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

«Вперше за свою історію Україна приєднується до міжнародного депозитарію цінних паперів. Цей крок є ключовим етапом очікуваного найближчим часом запуску» линка «між Національним банком України і Clearstream», – відзначили в Мінфіні.

У відомстві вважають, що угода спростить доступ іноземних інвесторів до українського ринку цінних паперів, а саме облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Це зменшить витрати інвесторів на проведення таких операцій і дозволить витрачати на їх проведення менше часу.

«Підписання договору з Clearstream підвищить привабливість і ліквідність ринку державних цінних паперів України. Український уряд отримає переваги від розширення кола джерел довгострокового фінансування, зниження вартості боргових коштів і поліпшення валютної структури державного боргу за рахунок більшого попиту на цінні папери, номіновані в гривні», – заявили в Мінфіні.

Керівник відділу глобальних ринків Clearstream Ян Віллемс зазначив, що підписання угоди з НБУ стане основою майбутньої моделі доступу до облігацій внутрішньої державної позики України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 14:55 :32