Новини » Світ 13 березня, 2019, 12:03
У Каліфорнії запровадять мораторій на смертну кару – це збереже життя 737 ув’язненим
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом у середу підпише указ, який введе мораторій на смертну кару в штаті.

Про це повідомляє NBC News,пише Інтерфакс-Україна.

Він збереже життя 737 ув’язненим, які нині очікують смертельної ін’єкції у місцевих в’язницях. Відзначається, що Каліфорнія – рекордсмен серед усіх американських штатів за кількістю смертних вироків.

Ньюсом мотивує своє рішення тим, що смертна кара – дискримінаційна міра, оскільки часто застосовується до людей, що страждають на психічні захворювання, до чорношкірих, а також до тих, хто не може дозволити собі найняти хорошого адвоката. Цей вид покарання витратний і не приносить ніякої користі з точки зору суспільної безпеки, яка є для злочинців стримуючим фактором.

Окрім того, зазначає губернатор, завжди зберігається ймовірність помилки. За його даними, за останні роки як мінімум п’ятеро людей, які перебувають в камері смертників, були визнані невинуватими.

Відзначається, що мораторій не передбачає помилування засуджених злочинців; смертельна ін’єкція для них буде відкладена на невизначений термін.

Вводячи мораторій, Ньюсом хоче скористатися можливостями виконавчої влади, хоча жителі Каліфорнії на референдумах у 2006 і 2016 роках висловлювалися за збереження смертної кари. З 1976 року в штаті було страчено 13 чоловік, останній вирок був приведений у виконання в 2006 році.

За статистикою, яку наводить NBC News, кожен четвертий засуджений, який очікує страти, сидить у каліфорнійській в’язниці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 02:26 :38