Новини » Світ 13 березня, 2019, 11:33
США розрахували бюджет на закордонні операції з урахуванням російської агресії
Пентагон. Фото: wikipedia.org
Пентагон. Фото: wikipedia.org

Бюджетний запит Пентагону на військові операції за межами США в 2020 фінансовому році розрахований, зокрема, з огляду на необхідність протистояти російській агресії.

Про це йдеться в поширеному у вівторок американським оборонним відомством огляді цього документа, передає Інтерфакс-Україна.

«Цей запит (на фінансування операцій за кордоном – Ред) сфокусований на триваючих військових операціях на Близькому Сході і в Південній Азії, зусиллях зі стримування російської агресії, а також глобальних антитерористичних операціях», – сказано в документі.

Усього проект бюджету на 2020 рік передбачає виділення $ 173,8 млрд на військові операції США за кордоном і надзвичайні потреби (до них включено, зокрема, будівництво прикордонних загороджень).

Зокрема, на операцію «Непохитна рішучість» проти терористичної організації ІД пропонується виділити $ 6,9 млрд, що на $ 2 млрд менше, ніж у 2018р.

Витрати на операцію в Афганістані «Вартовий свободи» пропонується направити $ 18,6 млрд, а не $ 18,5 млрд ніж минулого року.

Витрати на «Європейську ініціативу стримування», спрямовану на нарощування американської присутності в Європі, та «Ініціативу зі сприяння безпеці України» (Ukraine Security Assistance Initiative (USAI)) пропонується скоротити з $ 6,5 млрд до $ 5,9 млрд.

Серед іншого, в рамках «Європейської ініціативи стримування» Міноборони США пропонує направити $ 250 млн на надання допомоги збройним силам і силам безпеки України, зокрема для заміни озброєння, раніше наданого Україні.

У документі йдеться, що США необхідно нарощувати інвестиції в технологічно просунутих сферах озброєння, щоб мати можливість «перевершити потенційні загрози з боку Китаю і Росії в майбутньому».

Читайте також: Європа не повинна залежати від російського газу, – Помпео

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 01:20 :44